Yeşilçam’ın Emektar Oyuncusu Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Ali Güney, 66 yaşında hayatını kaybetti.  Güney, nefes darlığı nedeni ile 3 gün önce hastaneye kaldırılmıştı …

Yeşilçam’ın Emektar Oyuncusu Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Ali Güney, 66 yaşında hayatını kaybetti. 

Güney, nefes darlığı nedeni ile 3 gün önce hastaneye kaldırılmıştı.

Nefes darlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan 66 yaşındaki oyuncunun cenazesi, yarın ikindi vaktine müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı’na defnedilecek.

Televizyon yapımlarında da yer aldı

Güneyi Yeşilçam’da ‘Bin Defa Ölürüm’, ‘Kanun Kanundur’ ayrıca ‘Bir Pazar Günü’ filmlerinin yanı sıra ‘Geniş Aile’, ‘Leyla ile Mecnun’ ayrıca ‘Arka Sokaklar’ gibi televizyon dizilerinde de yer aldı.

Ali Güney kimdir?

Şanlıurfa Siverek’te 1 Ocak 1956’da dünyaya gelen Güney, küçük yaşlarda İzmir’e gitti. 16 yaşında fotoroman senaristliğine başlayan oyuncu, 1973’te sinemaya adım attı. Yeşilçam sinemasında 40’a yakın filmde prodüksiyon amirliği ayrıca yönetmen asistanlığı da yapan usta oyuncu, kötü adam rolleriyle tanındı.

Oyuncu Güney, 1990’lı yıllarda tiyatro oyunlarında rol aldı ayrıca İstanbul Yeşilçam Tiyatrosu’nu kurdu. Çok sayıda usta oyuncuyla aynı sahneyi paylaşan Güney, okullarda gezici tiyatro yaparak minik yüreklere tiyatro aşkını vermek için çabaladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.