Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Yeni Bir Seriye Başlamak İsteyenlerin Kesinlikle İzlemesi Gereken 11 Netflix Dizisi

Yeni Bir Seriye Başlamak İsteyenlerin Kesinlikle İzlemesi Gereken 11 Netflix Dizisi

Günümüzde dizi ve film platformların başında gelen Netflix, kendi yapım dizi ve filmleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Televizyon izlemenin geleneksel olarak geride kaldığı günümüz dünyasında artık dizileri dijital platformlardan seyretmeyi tercih ediyoruz. Dizinin bir sonraki bölümü için izleyenlerini 1 hafta boyu beklemek zorunda bırakmayan dijital ortam dizileri arasında da ara ara ne izlememiz gerektiği konusunda kafamız karışabiliyor. Sizler için uzun uzun düşünmenize gerek kalmadan izlemeniz gereken Netflix’te bulabileceğiniz dizileri şu şekilde sıraladık: 

1. The Rain

Netflix’in ABD dışında çektiği dizilerden birisi olan The Rain, izleyiciyi Danimarka’ya götürüyor. İnsanlığın sonunu getiren ölümcül bir virüs karşısında genç bir ikizin hayatta kalma mücadelesini gerilimli bir şekilde aktarıyor. Bilim, kurgu ve gerilim severler için dizinin 2 sezonu yayında. 

Dizinin oyuncu kadrosu: Alba AugustLucas Lynggaard TønnesenMikkel Boe Følsgaard 

2. Snowpiercer

2013 yılında yayınlanan Kar Küreyicisi filminin hikayesi Netflix bu kez bir dizi olarak seyirciyle buluşturuyor. Yaşamak için tek umudu olan trende insanlığın mücadelesini görüyoruz. Aksiyon, bilim kurgu ve drama severler için dizinin 1. sezonu yayında. 

Oyuncular: Jennifer ConnellyDaveed Diggs, Mickey Sumner 

3. Lost in Space

Robinson ailesinin, gelecekte insanlığın zorunlu olarak iniş yaptığı bir gezegende karşılaştıkları maceraları anlatıyor. Aksiyon, macera, gerilim severlerin izlemesi gereken 2028 yapım dizinin 3 sezonu yayında.  

Oyuncular: Molly ParkerToby StephensMaxwell Jenkins 

4. I Am Not Ok With This

Bilim kurgu türünde nevi şahsına münhasırlığını koruyan bu özel dizi, bir genç kızın yetişkinliğe adım atmadan önce bazı süper güçlerini keşfetmesini konu ediniyor. 1 sezonunda yer alan 7 bölümden ibaret bu mini dizi bilim kurgu ve komediyi bir arada bulmayı amaçlayanlar için biçilmiş kaftan. 

Oyuncular: Sophia LillisWyatt OleffSofia Bryant 

5. A Series of Unfortunate Events

Macera romanları listesinde sıranın başını çeken kitap dizisi, Netflix’te bu sefer dizi olarak yapımlaştırılmış haliyle karşımıza çıkıyor. Anne ve babalarını bir yangında kaybeden kardeşlerin, yeni evlerinde başlarına gelenleri ve geçmişlerindeki karanlık sırları nasıl öğreneceklerini seyrediyoruz.  

Oyuncular: Neil Patrick Harris, Patrick WarburtonMalina Weissman, Louis Hynes 

6. Russian Doll

Eğlenmeye gittiği bir gece kulübünde ölen bir kadının, sürekli öldüğü zaman dilimine dönerek yaşama devam etmeye çalıştığı döngüyü kırmaya çalışan bir maceraya katılıyoruz. Macera, komedi ve dramayı bir arada bulmak isteyenler için dizinin 1 sezonu yayında. 

Oyuncular: Natasha Lyonne, Charlie BarnettGreta Lee 

7. Lucifer

Fantastik anlatılarda vampir hikayelerini sevenler için izlemesi oldukça keyifli bir dizi olan Lucifer, cehennemden dünyaya gelen bir şeytanın ABD’nin Los Angeles kentine yerleştikten sonraki yaşananları anlatıyor. Suç, dram ve fantastik öğelerin harmanladığı dizinin 4 sezonu yayında. 

Oyuncular: Tom EllisLauren GermanKevin Alejandr 

8. Bodyguard

Orta Doğu’da asker olduğu zamanda bir teröristi yakalayıp insanların hayatını kurtardıktan sonra kendisini kanıtlayan Devid Budd’un çevresinde işlenen dizi gizemli kurgusuyla izleyicileri kendisine çekiyor. Suç, dram ve gizemi bünyesinde barındıran 1 sezonuyla yayında. 

Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin 

9. Sex Education

Seks terapisti bir annesi olan liseli bir gencin lise hayatı boyunca cinsellik tabularıyla olan mücadelesini komik bir şekilde tanık oluyoruz. Dram türündeki bu dizinin 2 sezonu izleyenlerini bekliyor. 

Oyuncular: Asa ButterfieldGillian AndersonNcuti Gatwa 

10. Ozark

Ailesiyle birlikte farklı bir şehre taşınan sıradan bir muhasebecinin başına gelenleri izliyoruz. Suç, dram ve gizemin eşlik ettiği dizi 3 sezonu ile yayında. 

Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner 

11. After Life

Oldukça popülerlik kazanmış bu dizide Eşini kaybeden Tony isminde bir adamın komik ve gizemli yaşamına tanıklık ediyoruz. Komedi ve dramı buluşturan dizi 2 sezonu meraklılarını bekliyor. 

Oyuncular: Ricky GervaisTom BasdenTony Way 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.