Yeliz Kuvancı (Sadakatsiz Bahar) Kimdir? Kaç Yaşında?

Yeliz Kuvancı (Sadakatsiz Bahar) Kimdir? Kaç Yaşında?

Yeliz Kuvancı kimdir? Neredeyse bütün izleyici kitlesinin ilk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizideki bakır saçlı görünümüyle hafızalara kazınmış olan Yeliz Kuvancı Kimdir?

Yeliz Kuvancı Kimdir?

3 Nisan 1987 yılında Ankara’da doğan Kuvancı, koç burcudur. Ankara’da doğup büyümesinin yanı sıra ailesi de Ankaralı olan oyuncu, lise eğitimine kadar Ankara’da kalmış ve üniversiteyi Beyken Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır. Güzel oyuncu 1.74 boyundadır.

Yeliz Kuvancı’nın Kariyeri

İlk olarak “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli ve döneminin en çok izlenen dizisinde başrol karakterlerden Mete karakterinin aşık olduğu müzik öğretmeni “İnci” karakterini canlandırmış ve ilk işi olmasına rağmen yarattığı imaj ve profesyonelliği ile kısa sürede tanınmıştır.

Bu diziden bir yıl sonra 2011 yılında bir komedi dizisi olan ve baş rollerini Cemal Hünal ve Dilşad Çelebi gibi isimlerle paylaştığı “Seni Bana Yazmışlar” dizisi ile “Zeynep” karakterine hayat vermiştir.

İlk işinden bu yana daima ekranlarda başarılı bir şekilde gördüğümüz Yeliz Kuvancı, 2012 yılında “Nazlı” isimli karakter ile “Böyle Bitmesin”, 2014 yılında “Güneş” isimli karakter ile “Kocamın Ailesi”, 2016 yılında “Itır” karakteri ile “Hangimiz Sevmedik” ve 2020 yılında “Ayşe” karakteri ile “Tutunamayanlar” isimli dizilerde de yer almış ve adından söz ettirmiştir.

Son olarak 2021 yılında yayınlanmaya başlamış olan ve baş rolünde Cansu Dere; Caner Cindoruk; Melis Sezen’in bulunuyor olduğu “Sadakatsiz” dizisinde oynuyor olduğu “Bahar” rolü ile adından çokça söz ettirmeye devam etmiş ve tanınırlığı artmıştır.

2. sezonu gerçekleştirilen Sadakatsiz dizisi hala devam etmekte ve Bahar rolü de bu dizinin oldukça önemli bir rolü olarak varlığını sürdürmektedir.

Oynadığı dizilerin yanı sıra 2013 yılında beyaz perdeye sunulan “Düğün Dernek” isimli komedi filminde ve 2018 yılında izleyicilerine sunulan “Locman” isimli dram filminde rol almıştır. Çok yönlü oyunculuğu, yeteneği ve güzelliği ile ekranlarımızda yer alan Yeliz Kuvancı, başarılarına şüphemiz olmadan devam edecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.