2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri

11.02.2019
2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimleri

Merhaba arkadaşlar bol kazançlı bir başka yazıma daha hoşgeldiniz. Bu yazımda 2021 yılında yapılabilecek en iyi kripto para birimi yatırımlarından bahsedeceğim. Kripto para birimlerinin Bitcoin ile şahlandığını hepimiz biliyoruz, ancak şuan durum hiçte öyle değil. Yine listenin başında Bitcoin olsa da eski kadar kullanıldığını söyleyemem.

Ayrıca, en iyi yatırım yapılabilecek kripto paralar 2021 listemizde kullanıcılarımızın yatırımı kendi sorumluluğundadır. Bildiğiniz üzere kripto para birimleri milyonlarca insanın yatırımına göre değişkenlik gösteriyor dolayısıyla bizim veya herhangi bir borsa analizcisinin söyleyecekleri tutmayabilir. Biz şuan ki kripto para durumlarını göz önünde bulundurarak sizlere bu listeyi hazırlıyoruz ve bu da istediğimiz sonuçlar doğmayabilir anlamına geliyor.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bu soruları kendimize cevaplamalıyız:

  • Zirveye ulaştıktan sonra satış yapmayı planlıyor musunuz?
  • Eğer evet ise, hepsini bir kerede mi yoksa kademeli olarak mı satmak istiyorsunuz?
  • Kararınızı etkileyebilecek herhangi bir faktör var mı? (Para ihtiyacınız vs.)
  • Tahammül edebileceğiniz maksimum zarar tutarı nedir?
  • Kar etmek konusunda ne kadar iyimsersiniz?
  • Piyasa haberlerini düzenli olarak takip ediyor musunuz?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplara dayanarak, uzun vadeli bir yatırım mı yoksa kripto para biriminde kısa vadeli bir yatırım mı istediğinizi anlamalısınız. Eğer yukarıdaki cevaplara olumsuz olarak cevap veriyorsanız kripto para birimlerine yatırım yapmanızı tavsiye etmiyorum. Kripto para birimlerine yatırım yapmak yukarıdaki sorular gibi daha bir çok şey gerektirir biz size en temel olanlarından bahsettik.

2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Paralar

2021 yılında eğer zengin olmak gibi bir hedefiniz varsa önceliğiniz her zaman yatırım yapmak ve paranızı doğru değerlendirmek olmalı. Aksi halde tüm varlığınız yok olup gidecektir. Kripto para birimlerine yatırım yapmakta oldukça büyük önem taşıyor. Eğer hangi coinlere yatırım yapmalıyım? Sorusunu kendinize soruyorsanız aşağıdaki listemizi inceleyebilirsiniz.

1. EOS

Listemizin birinci sırasında Ethereum ağının en büyük rakibi yer alıyor. Tüm Ethereum’un rakiplerinden EOS, teknolojik olarak en gelişmiş platform gibi görünüyor. Birincisi ve en önemlisi, geliştiricilerin ana bariyerini kaldırıyor – Solidity dili (Ethereum’daki tek programlama aracı). Bunun yerine, EOS kullanıcıları veri tabanlarına ve araçlarına diğer sayısız hizmetlerle birlikte erişebilir; bu da programlama dilleri hakkında hiçbir bilgi gerektirmediği anlamına geliyor.

EOS , gelişmiş ve popüler bir blok zinciri platformu olma şansını yakaladığından, 1,68 $ karşılığında satın alma fırsatını kaçırmayın. Kendimle ilgili bir örnek vermek istiyorum, bir süre önce büyük bir miktarda EOS aldım ve tahminen 2021 yılının başlarıydı diye hatırlıyorum EOS’un karşısında ciddi rakipler olduğundan şuan en riskli araçlardandır. Dolayısıyla size tavsiyem EOS kripto para birimini kısa vadeli kullanmanız, bu size daha fazla kar getirecektir.

2. Ripple

Ripple Bitcoin’den sonraki en büyük 2. kripto para, yavaş ancak istikrarlı bir şekilde usulca 2. sıraya çıktı ve uzun süre yerini korudu. Ripple, büyük ama diğer kripto paralara göre daha farklı bir prensiple çalışmaktadır. Bireysel kullanıcılar yerine büyük finansal kurumlar için Ripple var. Bu kripto para, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaya ve bu sayede çarpıcı bir şekilde hızlı bir o kadar da ucuz hale gelmelerine yardımcı oluyor.

Ripple Labs, kurumsal yatırımcılardan (Google gibi) çok büyük destek aldı ve şimdi bu kripto para birimi dünyadaki Asya bankaları ve finans kurumları tarafından kullanılıyor. Türkiye’den de Ripple ile işlem yapan bir çok banka bulmanız mümkün (ör: AkBank). Piyasadaki analizciler tarafından Ripple’ın 100$ yakın tarihte görmesi mümkün değil, ancak 1$’ı görebileceği söyleniyor.

3. Stellar

Ripple’ın aksine, Stellar bireysel kullanıcılar için sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. PayPal gibi ödeme işleme devleri yapılan işlemler için %5 ücret talep ederken, Stellar’ın 600.000 işlem için yalnızca 0.01 $ ücreti talep ediyor! Dahası, platform Bitcoin’i ve diğer birkaç blokajı rahatsız eden enerji tüketimi sorununu çözüyor. Özel Stellar Konsensüs Protokolü, İş Kanıtı yerine işlemleri işlemek için kullanılır.

Stellar ekibi, IBM gibi birkaç büyük teknoloji şirketi ile ortaklık kurmuştur, bu nedenle kurumsal yatırımcılardan büyük destek almaktadır. Ayrıca fiyatının düşüklüğünden uzun vadeli yatırım için en uygun kripto para birimidir. Eğer düşük bir bütçeyle kripto para borsasına girecekseniz Stellar sizin için oldukça uygun.

4. Tron

TRX’i neden düşünelim? TRON kısa süre önce, gelecekte güvenli ademi merkeziyetçi torrent metotları geliştirilmesine olanak tanıyan BitTorrent’i satın aldı. Örneğin, bu tür yenilikler, dosyaları bir ağ üzerinden dağıtmamıza ve bunları kullanıcı yüklemeleri için yeniden birleştirmemize yardımcı olabilir.

TRON’un avantajlarından bir diğeri de, onu MainNet’e gönderen birkaç ERC20 belirteçten biri. TRON’un büyümesi Ethereum’unki kadar hızlı olmasa da, bugüne kadar 300.000 hesabı var. Şu anda, 1 TRX 0,013$ değerinde, bu nedenle büyük bütçeye sahip yatırımcılar için iyi bir yatırım diyebiliriz.

5. Litecoin

Bitcoin ‘in ana alternatiflerinden biri olan Litecoin, piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimi arasına girdi. 1,45 milyar dolarlık kapitalizasyon değerine ulaştı ve şimdi listedeki 9.kripto para birimi. LTC, Bitcoin’in 10 dakikasına göre ortalama 2.5 dakikalık block madencilik süresine sahiptir. Ayrıca, Coinbase’deki en büyük hacme sahip 4 para biriminden birisidir.

Bitcoin, aktivasyon için SegWit’i desteklediklerini bildirmek için madencilerin% 95’ine ihtiyaç duymasına rağmen, Litecoin sadece% 75’ine ihtiyaç duyuyor. Konsensüs eşiğinin düşürülmesi, Litecoin’in aktif yatırımcıları çekmesini kolaylaştırıyor. Şu anda, Litecoin 26.15 dolara mal oluyor. İnişler ve çıkışlar oldu olmaya devam ediyor, ancak kripto para birimi topluluğu Litecoin’in potansiyeline inanıyor .

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.