Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Yangın Çıkaran Çobana Gözaltı: Yılanları Kaçırmak İçin Makilikleri Yakmış

Muğla’nın Marmaris ilçesine bugün sabah saatlerinde çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü. Makilik alanda çıkan yangını, bölgede çobanlık …

Yangın Çıkaran Çobana Gözaltı: Yılanları Kaçırmak İçin Makilikleri Yakmış

Muğla’nın Marmaris ilçesine bugün sabah saatlerinde çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü. Makilik alanda çıkan yangını, bölgede çobanlık yapan Ömer Cankurt’un çıkardığı tespit edildi. Cankurt, yangını yılanları kaçırmak için çıkardığını söyledi.

1 hektarlık alan yandı

Söğüt Mahallesi Kızılyer mevkisindeki makilikten saat 11.00 sıralarında dumanlar yükseldiğini görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbarla bölgeye gönderilen Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 4 helikopter ayrıca 3 uçak ile havadan, 14 arazöz, 4 ikmal aracı ayrıca 63 orman işçisi ile de karadan müdahalede bulunuldu.

Ekiplerin müdahalesi ile kısa sürede söndürülen yangında, 1 hektarlık alan zarar gördü. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz’ın talimatıyla yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için 2 asayiş timi görevlendirildi.

Jandarma ekipleri, keçilere saldıran yılanları uzaklaştırmak için yaktığı ateşin yangına neden olduğunu itiraf eden çoban Ömer Cankurt’u gözaltına aldı. Yangın ile ilgili soruşturma sürüyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.