Yağma Olayları Hakkında Bakan Bozdağ Açıklama Yaptı

Yağma Olayları Hakkında Bakan Bozdağ Açıklama Yaptı

Deprem bölgesinde son günlerde görülen yağma olayları hakkında önlem alınmaya devam ediliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

“57 Şüpheli Tutuklandı”

Yağma olaylarıyla ilgili olarak Bozdağ şunları söyledi: “Yağma olaylarına ilişkin artan şikayetler ve olaylar göz önüne alınmak suretiyle Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde gözaltı süreleri bölgelerdeki illerde uzatılmış hem kolluk hem Cumhuriyet baş savcılıklarımız etkin bir soruşturma yürütmektedirler. 75 ayrı olayda 64 şüpheli hakkında işlem yapıldı 57 şüpheli tutuklandı. 7 şüpheli hakkında adli kontrol kararına hükmedildi. Yardımla ilgili konularda maalesef bu acı zamanda istismar etmek suretiyle dolandırıcılık suçu ile alakalı da Cumhuriyet savcılıkları soruşturma yürütmektedirler.”

Ayrıca yıkılan binaların müteahhitlerine yönelik olarak da adli çalışmaların yapıldığını: “134 şüphelinin yıkılan binalarla ilgili hakkında işlem başlatılmış bu şüphelilerden 3’ü tutuklandı 7 ‘si gözaltında, 114 kişinin de gözaltı çalışmaları devam etmektedir,” sözleriyle ifade etti.

Yıkılmış binaların müteahhitlerinin tespitine dönük çalışmaların da devam ettiğini belirten Bozdağ, soruşturmalar neyi gerektiriyorsa bunların da yapılacağına vurgu yaptı.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.