Xiaomi Iron Man Mk50 Robotu Özellikleri

Xiaomi Iron Man Mk50 Robotu Özellikleri

Demir adam olarak bilinen ve en ünlü Avengers karakterlerinden biri olan Iron Man, son film Avengers Endgame için de en çok konuşulan karakterlerden biri olmuştu. Filmin sonunda Demir Adam’ın ölmesi, bir anda yapımın odak noktasını da Iron Man haline getirdi. Fırsatları pek kaçırmayan Xiaomi tarafından da bu durum iyi değerlendirildiği ve Xiaomi Iron Man Mk50 robotu duyuruldu.

Xiaomi Iron Man Mk50 adıyla duyurulan yeni robot, tasarım olarak tamamen Demir Adam’ı yansıtıyor. Robotun özelliklerine ve neler yaptığına bakalım.

Xiaomi Iron Man Mk50 Özellikleri Neler?

Xiaomi Iron Man Mk50, filmde yer alan karakterin birebir figürü olarak karşımıza çıkıyor. Karakterin birebir olarak modellendiğini ve robot zırhının tüm detaylarının da verildiğini görüyoruz. Minyatür bir tasarımı olan robot, hareket kabiliyetine sahip olan bir seri.

Robotun hareket etmesini başarmak için 7 ayrı motor kullanıldığı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. 7 farklı hareket motorunun bulunduğu seri, artırılmış gerçeklik uygulaması üzerinden kontrol edilebilir. Bunun için Xiaomi Iron Man Mk50 robot ile cihazınız arasında bağlantı kurmanız gerekiyor.

 

İndirdiğiniz bir mobil uygulama üzerinden Bluetooth bağlantısıyla beraber cihaza erişmeniz mümkün kılınıyor. Robota erişim sağlamanızın ardından uygulamayı kullanarak doğrudan kontrol gerçekleştirebiliyorsunuz. Farklı hareket kombinasyonları bulunan robotun, artırılmış gerçeklik oyunlarıyla da bağlantılı olduğunu ekleyelim.

LED ışıklandırmaların bulunduğu Iron Man Mk50, konuşma duyarlı sistemlere de sahip. Ayrıca kaskın içerisinde bir de yüz kontrol bölümü var. Bu kısımda yer alan LCD ekrana kendi yüzünüzü ekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında kendi adınıza oluşturduğunuz bir parola üzerinden de kontrol gerçekleştirmeniz mümkün. Herhangi birinin sizin koyduğunuz şifreyi geçmesi ve robota erişmesi mümkün olmuyor.

Demir Adam kadar teknolojik olmasa da iyi bir figür olabilecek olan Iron Man Mk50, yaklaşık 1600 TL gibi bir fiyatla satışa çıkacak. Tabii ki bu rakamlara vergi dahil değil. İlk olarak satışların Çin’de başlayacağı ancak sonrasında evrensel olarak satışların başlayacağını da ekleyelim. Bunun için kesin olarak verilmiş bir süre olmadığını da söylemek lazım.

ETİKETLER: Iron Man Mk50, Xiaomi
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.