Whatsapp Web Nedir? ve web.whatsapp.com Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nedir? ve web.whatsapp.com Nasıl Kullanılır?

2020 yılı dijital dönüşümün en önemli yıllarından birisidir. Bunun nedeni korona ile mücadele ettiğimiz esnada hep evlerimizdeydik ve genel olarak akıllı cihazlarımızı kullandığımız zamanlardı. Neler yapıyorduk peki, WhatsApp web ile sohbet, YouTube ile videolar, televizyon ile programlar, Netflix ile dizi ve film izliyorduk.

Velhasıl oldukça fazla zamanımızı dijital teknolojilere ayırmak durumunda kalmıştık. Ancak bu süreçte bir çok şey, bir çok insan tarafından yeni keşfediliyordu. Örneğin web.whatsapp.com gibi, bu tarz dijital teknolojilere adapte olmak kolaydır ama ilk başlarda karmaşık gelebilir. Dolayısıyla bizde bu yazımızda WhatsApp Web nedir ve nasıl kullanılır? konusundan bahsetmeye karar verdik.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web akıllı cihazlarımızda kullandığımız WhatsApp mesajlaşma uygulamasının bir web versiyonudur. Genel olarak laptop gibi bilgisayarlar da aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak, televizyonlarınızdan arama motorunu kullanarak oradan da WhatsApp hesabınıza erişmenizi sağlar.

web.whatsapp.com web sitesinin amacı WhatsApp mesajlaşma uygulamanıza her yerden ulaşabilmenizi sağlamaktır. Örneğin bir seyahat esnasında bilgisayarınızda işlerinizi hallederken bir başka sekme açıp WhatsApp’dan iş arkadaşlarınız ile yazılı sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece bu kadarla sınırlı da değil, ses kayıtları, fotoğraflar, videolar, konum bilgisi ve dosya gönderimi sağlayabilirsiniz. Yani WhatsApp Web, WhatsApp’ın mobil uygulamasında yapabileceğiniz tüm işlevleri kendi içerisinde barındırmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi WhatsApp’ın web versiyonudur.

Kısaca WhatsApp Web Özellikleri:

  • Mesajlaşma
  • Grup Sohbeti
  • Sesli ve Görüntülü Arama
  • Üst Düzey Güvenlik
  • Paylaşma (Konum, belge, ses kaydı, resim, video vb.)

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web, WhatsApp’ın uygulamasından farksızdır ve WhatsApp uygulaması ile aynı şekilde kullanılır. Sadece güvenlik amacı ile ilk başta telefonunuzu doğrulamanız ve QR kodu ile web.whatsapp.com adresine giriş yapmalısınız. Dilerseniz, web.whatsapp.com adresine telefon nasıl bağlanır bunu adım adım görelim.

1. Tarayıcınızı açın ve web.whatsapp.com adresini girin.

2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin ve ayarlar kısmında WhatsApp Web kısmına ilerleyin.

3. Sayfanın en altında “QR Kodunu Tara” kısmına basarak telefonunuza web.whatsapp.com adresindeki QR kodunu taratın.

Not: Eğer daha önce giriş yaptıysanız bu şekilde çıkacaktır. Daha önce giriş yapmayanlar için direk tarama ekranı gelecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.