Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Whatsapp Sözleşmesi Nedir?

Whatsapp Sözleşmesi Nedir?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı Whatsapp, kullanıcılarına 8 Şubat itibari ile geçerli olacak gizlilik sözleşmesi göndermeye başladı. Kullanıcıları tarafından büyük tepki gören sözleşme, özellikle sabah saatlerinde gönderilmesi ile dikkat çekti. Bu noktada kullanıcılar tarafından gizlilik sözleşmesi araştırmaları da arttı.

Nedir Bu Gizlilik Sözleşmesi

Sözleşme 8 Şubat 2021 tarihi ile yürürlüğe girecek. Sözleşme ile Facebook ve program arasında daha rahat veri alışverişi sağlanabilecek. Bu şekilde ne amaçlandığı ise bilinmiyor. Ancak asıl önemli olan ise bu sözleşme ile veri paylaşımına izin vermeyen kullanıcılar 8 Şubat tarihi itibari ile programı kullanamayacaklar.

Sözleşmeyi istemeyen kullanıcılar için henüz net bir açıklama yapılmazken uygulamayı kullanamayacakları belirtildi. 8 şubattan sonra kullanıcılar kendi hesaplarına ulaşamayacaklar. En çok merak edilen konulardan biri de Facebook ile arasında yaşanacak veri alışverişinin nasıl olacağı. Mesajların içerikleri ile ilgili çalışma yapılması durumunda gizlilik ihlali olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmamışken, sosyal medyada tepkiler oldukça fazla şekilde oldu.

ETİKETLER: Nedir?, Sözleşme, Whatsapp
YAZAR BİLGİSİ
Serkan Alpaslan
yazmayı seven ve yazmak isteyen, yazdıkları ile nefes alan
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.