WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde adı oldukça sık duyulan WeTransfer, aslında en kolay tabiri ile bir dosya transfer aracıdır. Özellikle iş hayatında bulunanlar için hayat kurtarıcı bir sistem olan WeTransfer ile oldukça büyük dosyalar ulaştırılmak istenilen noktaya kolaylıkla transfer edilebilmektedir.

Dosya transferi için akıllara ilk olarak mail veya yakın bir konumdaki kişiye gönderilecekse USB veya harici diskler akla gelebilmektedir. Ancak büyük dosyaları maille göndermek mümkün olmamaktadır. Uzak konumdaki birine dosya göndermek söz konusu olduğunda da USB veya harici diskler anlamsız kalmaktadır. Işte böyle durumlarda devreye WeTransfer sistemi girmektedir. Oldukça büyük dosyalar bu sistem sayesinde karşı tarafa oldukça kolay ve hızlı bir şekilde transfer edilebilmektedir.

Arayüzünün ve kullanımının oldukça kolay olması sayesinde diğer dosya transfer sistemlerine göre oldukça bilinir olmasını sağlamıştır. Ayrıca sistem kullanıcıları için kayıt şartı sunmamaktadır. Kayıt yaptırma olmadan, herhangi bir şahsi bilgi girilmesi gerekmeksizin dosya transferi gönderme imkânı sunduğu için ilk tercih olarak yerini almıştır.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

WeTransfer uygulaması ile dosya paylaşılmak istendiğinde hızlı bir şekilde gönderme işlemine başlanabilmektedir. Hızlı dosya transferi yapılabilmesinin en büyük nedeni bahsettiğimiz gibi kayıt gerektirmemesidir.  Sisteme girdiğinizde ister ücretsiz sürümü tercih ederek herhangi bir ödeme yapmadan transferinizi yapar, isterseniz ücretli sürümünü tercih ederek WeTransfer’in diğer özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Diğer dosya transfer uygulamalarının birçoğunun kayıt istemesinin yanı sıra diğer bir dezavantajı da ücret istemeleridir. WeTransfer’de ise kullanıcıya bunun için seçenek sunuluyor. Ücretsiz dosya transferi yapılmak istenildiğinde 2GB’a kadar olan dosyaların gönderimi herhangi bir ücret ödenmeksizin gerçekleştirilebiliyor. 2GB’ı geçen dosyalarınızda ücretli olarak gönderim sağlanabiliyor.   

WeTransfer ile Gönderi Nasıl Yapılır?

WeTransfer kullanıcılarına oldukça açık ve basit bir sistem sunuyor. Şu adımları izleyerek kolayca gönderim yapabilirsiniz:

  1. İlk olarak WeTransfer uygulamasına giriş yapın. Uygulama açıldığında ilk sayfada ilgili alandan gönderilmek istenen dosyanın sisteme yüklenmesi gerekiyor. Gönderi yapılacak dosyalarınızı yükleyin.
  2. Daha sonra dosyaları yüklediğiniz kısmın alt tarafında belirtilen yere alıcı e-posta adresini girmeniz gerekmektedir.
  3. Göndermek istediğiniz e-posta adresinden sonra bir alt kısma da kendi e-posta adresinizi girin. Bu sayede mailin ulaşıp ulaşmadığını kontrol de edebilirsiniz.
  4. En son dosyalarla birlikte göndermek istediğiniz mesajı en alt kısma yazın.
  5. Tüm bu işlemlerden sonra artık gönderiniz hazır. En alt kısımdaki “aktar” butonuna basarak gönderinizi karşı tarafa iletebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra gönderinin gidip gitmediğinden emin olabilmek için kendi e-postanızı kontrol etmeniz yeterlidir. WeTransfer tarafından gönderinizin linkinin bulunduğu bir mail size ulaşıyor. Bu maildeki link sizin göndermek istediğiniz dosyaları içeriyor. Gönderi yaptığınız tarafa da aynı şekilde bu linki içeren bir mail gidiyor. Ve linke tıklayarak gönderileri indirebiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.