Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Viyana Polisi Kadına Hakaret Eden Türk YouTuber İçin Harekete Geçti

Avusturya’da YouTube videoları çeken Mesut Can Eray’ın sokak röportajında bir kadına hakaret etmesi tepki çekti. Viyana polisi olayla ilgili …

Viyana Polisi Kadına Hakaret Eden Türk YouTuber İçin Harekete Geçti

Avusturya’da YouTube videoları çeken Mesut Can Eray’ın sokak röportajında bir kadına hakaret etmesi tepki çekti. Viyana polisi olayla ilgili harekete geçti.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da YouTube videoları çeken Mesut Can Eray’ın yaptığı bir sokak röportajında bir kadına giyiminden dolayı ettiği hakaretler sosyal medyada gündem oldu. Eray’a tepkiler çığ gibi büyüdü.

Eray, kadına ‘Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz’ ifadelerini kullandı. 

Kadının Türkçe bilmediği için hakaretleri anlamadığı ayrıca Eray’a gülümseyerek yanıt verdiği görüldü.

Videonun sosyal medyada yayılması ayrıca gelen tepkilerin ardından Viyana Polisi harekete  geçti. Polis Departmanı tarafınca sosyal medyadan yapılan paylaşımda, ‘Bilgilendirmeler sorumlu polis karakoluna iletildi’ denildi.

Eray ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Linç ediyorsunuz da çok da umurumda” dedi.

Ve Eray, paylaşmış olduğu videoyu alıntılayarak ‘Bizim Türk Milleti bazen hiç düşünemiyor. Jahrein şikayet ettiğinde 16 yaşında kızlara bakirelik sormuşum. Onu polise gönderdi. Polis cevap verdi Twitter hesabından. Hiçbir şey olmadı. Türkiye değil orası Avrupa Birliği. Size birisi selam bile verince taciz ediyor kafasındasınız’ ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.