Vivo 120W Hızlı Şarj Neler Sunuyor?

Vivo 120W Hızlı Şarj Neler Sunuyor?

MWC 2019 etkinliklerinde birbirinden ünlü markaların, birbirinden önemli yeni teknolojilerini göreceğiz. Birçok ünlü markanın bu konuda çalışması devam ederken, yavaş yavaş yeni teknolojilerin ortaya çıkmaya başladığını gördük. Son olarak Vivo 120W hızlı şarj teknolojisi tanıtıldı.

Etkinliğin en çok konuşulan sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkan Vivo 120W hızlı şarj, hem genel kullanım için yeni bir dönemin başlamasını sağlamış oldu hem de yeni akıllı telefonların nasıl bir aşama kaydettiğini göstermiş oldu.

Söz konusu hızlı şarj teknolojisini baz alacak olursak, artık şarj bir sorun olmaktan çıkıyor. Hemen yeni teknolojinin neler sunduğuna bakalım.

Vivo 120W hızlı şarj Nedir? Artıları Neler?

Yeni hızlı şarj teknolojisi, son yılların en başarılı batarya teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Huawei tarafından 40 W değerinde hızlı şarj desteğinin sunulduğunu görmüştük. Aslında genelde markalar 15 ya da 18W değerini standart olarak sunuyor ve Huawei bu konuda önemli bir adım atmıştı.

Vivo 120W hızlı şarj

Hemen sonrasında ise Oppo tarafından benzeri bir adım geldi. Oppo tarafından tanıtımı yapılan yeni teknolojiyle beraber ise 50W hızlı şarj desteği sunulmaya başlanmıştı. Yine 50W hızlı şarj desteği de çok başarılı bulundu ve bir dönemin değişmesini sağladı. Fakat bu kez durum çok farklı. Vivo 120W hızlı şarj tüm bu teknolojileri geride bırakacak bir sistem sunuyor.

Mobil dünyada yeni bir dönemi başlatacak olan Vivo, sadece dakikalar içerisinde tam şarj sunulmasını sağlıyor. Firma tarafından yapılan tanıtım sırasında verilen bilgilere göre 4000 mAh değerinde standart bir akıllı telefonun tam olarak şarj olması için sadece 13 dakika gibi bir süre yetiyor.

Vivo 120W hızlı şarj

Vivo 120W hızlı şarj ile 13 dakika içerisinde şarj sunulmasının dışında, yarım şarj için daha hızlı bir süre karşımıza çıkmakta. Elde edilen bilgilere göre %50 şarj oranını yakalamak için sadece 5 dakikalık şarj süresi yeterli oluyor.

Sadece 5 dakikada yarım şarj imkanının sunulması, markanın bu alanda iddialı bir çıkış yapacağının göstergesi. Üstelik bu durumda piller için ekstra koruma sunulduğunu ve hızlı şarjın pilleri daha fazla yıpratmasının önüne geçildiğini de belirtelim.

Çıkış olarak 20V/6A desteği sunacak olan Vivo 120W hızlı şarj teknolojisinin tüm bu ayrıcalıklarla beraber bazı orta segment modellerinde ve üst segment akıllı telefonlarında yer alacağı açıklandı. Fakat sadece 13 dakika içerisinde tam şarj imkanı sunan teknolojinin ne zaman kullanıma gireceği konusunda bir bilgi paylaşımı olmadı.

Vivo 120W hızlı şarj

Açıkçası bu derece yüksek bir hız değeri sunan şarj sistemlerinde öncelik, güvenlik oluyor. Güvenliği tam olarak sağlanması ise biraz zaman alacak gibi. Muhtemelen 2020 sonrasında gelen telefonlarda bu sistemi görmek mümkün olacak. Daha erken modellerde beklenmiyor. En azından şu an için açıklanan bilgiler bu yönde.

ETİKETLER: 120W hızlı şarj, Vivo
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.