Veli Ağbaba: Partimizin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Trabzon İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye …

Veli Ağbaba: Partimizin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Trabzon İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suriye’den, Afganistan’dan, Pakistan’dan gelenlerin amacının Türkiye’de ikamet etmek olmadığını, Avrupa’ya gitmek istediklerini vurgulayan Ağbaba, şu değerlendirmede bulundu: “Doğu sınırlarımız açık, batı sınırlarımız kapalı. Türkiye Avrupa’nın mülteci kampı olmuş durumunda. Umarım geldiğimizde bunu değiştirecek işler yapacağız. Burada bulunan mültecileri ya tekrar memleketlerine ya da Avrupa sınırlarını açarak istedikleri yerlere gitmelerini sağlayacağız.”

“6’lı masa Türkiye’yi bu kötü yönetimden nasıl kurtarır onu konuşuyor”

Ağbaba, “6’lı masada Cumhurbaşkanı adayı kapsamında bir tartışma var. Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa seçimi kazanabilir mi?” şeklindeki soru üzerine, şunları kaydetti: “6’lı masada bir adaylık tartışması yok. Hayır, o gündeme gelmedi. 6’lı masa Türkiye’yi bu kötü yönetimden nasıl kurtarır onu konuşuyor, parlamenter demokrasiye nasıl geçer onu konuşuyor. Türkiye’nin koşullarını hep beraber görüyoruz. Türkiye’nin yaşamış olduğu hem ekonomik kriz hem siyasi kriz hem ahlaki krizi hep beraber görüyoruz. Ülkenin hem ekonomik olarak durumu kötü, hem siyaseten kötü hem de ahlak olarak, sosyal olarak kötü. Bir taraftan mülteci krizi var, kaç yıl daha bizi yorar onu bilmiyoruz, diğer taraftan müthiş bir çöküntü var.”

Ağbaba, “Dolayısıyla 6’lı masa bir aday çıkararak seçimlerde Türkiye’yi yönetmeye adaydır ayrıca yönetecektir. Kemal Kılıçdaroğlu hem 6’lı masanın kurulmasında hem bugün hep birlikte geleceğe umutla bakmamız kapsamında emeği olan biridir. Örgütümüzün, partimizin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur ama 6’lı masanın da iradesine saygılı olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz. Biz ilk turda seçimi alacağımıza inanıyoruz, aday Kemal Kılıçdaroğlu olursa daha rahat alacağımızı görüyoruz, inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

ETİKETLER: 6'Lı Masa, Aday, Türkiye
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.