Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Vatandaşlara Müjde Yeni Sosyal Yardım Paketi Yolda! Sosyal Yardım Paketi Desteği Ne Kadar Oldu?

Devletin vatandaşlara sağladığı pek çok yardım paketinin kalemi genişletiliyor. Enerji, eğitim, doğalgaz gibi pek çok alanda sağlanan yardımların …

Vatandaşlara Müjde Yeni Sosyal Yardım Paketi Yolda! Sosyal Yardım Paketi Desteği Ne Kadar Oldu?

Devletin vatandaşlara sağladığı pek çok yardım paketinin kalemi genişletiliyor. Enerji, eğitim, doğalgaz gibi pek çok alanda sağlanan yardımların kapsamlarının genişletileceği ayrıca yardım miktarlarının da artırılacağı ifade edildi. Peki sosyal yardım paketi desteği ne kadar olacak? Haberin devamı için kaydırın…

Hazine ayrıca Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Aile ayrıca Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın dün bir araya gelmesi sonrası yeni kararlar ortaya çıktı. İki bakan, sosyal yardımlarla ilgili hali hazırda bulunan durumları tekrardan değerlendirdi.

NTV’de yapılan habere göre sosyal destek paketinde hem var olan uygulamalar geliştirilirken hem de yeni sosyal destek paketleri devlet bünyesinde hizmet vermeye başlayacak.

Enerji desteklerinin artırılacağından bahsedilirken, desteklerden yararlanan kişi sayısı da artırılacak. Aynı zamanda yardım miktarının da yükseltileceği konuşuldu.

Son dönemde eğitim masraflarının artması sonucunda çocuklu ailelere eğitim yardımı yapılacağı açıklandı. Okul araç gereçleri ayrıca kitap alımı için ailelere nakit yardımda bulunulacak.

Sosyal Yardım Paketi Desteği Ne Kadar Oldu?

Aile destek programı doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca 450, 550 ayrıca 600 TL destek ödemesi sağlanıyor. Paketin ayrıntıları ekim ayındaki kabine toplantısından sonra açıklanacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.