Vali Orhan Çiftçi Haberleri

Vali Orhan Çiftçi Haberleri

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi Kimdir? Vali Orhan Çiftçi Haberleri.

Eski Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkında ne kadar bilginiz var? Kırklareli’nde vali olduğu sürede çok fazla işe imza atmış olan Orhan Çiftçi ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazıda topladık. Eğer merek ediyorsanız kesinlikle okumanız gerekiyor.

1966 yılında doğan ve 2017’de Kırklareli’ne vali olarak atanan Orhan Çiftçi, çok fazla ilde ve bölgede görev yapmıştır. Buna ek olarak çalışmalarıyla da beğenilen Çiftçi ile ilgili tüm detaylar işte burada… Hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Orhan Çiftçi Kimdir?

Öncelikle bahsettiğimiz Vali Orhan Çiftçi kimdir, bunu bir öğrenelim. Çiftçi, 1966 yılında Erzincan’da doğmuştur. Şu anda evli ve 3 çocuk babasıdır.

Liseye kadar eğitimlerinin tamamını Ankara’da tamamladı ve sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi ve Siyaset Anabilim Dalı’nda yaptı. Eğitim hayatı son derece başarılı olan Çiftçi,1996 yılında bakanlığın açtığı ‘Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazandı ve Kırşehir Kaymakam Adayı olarak bu meslekte işe başladı.

Kaymakam adaylığı süreci bitince staj evrelerini tamamladı. Ardından 8 ay boyunca araştırma ve inceleme yapmak için, bakanlık tarafından İngiltere’ye gönderildi. İşte bu süreçten sonra farklı yerlerde kaymakam ve vali olarak meslek hayatına devam etti.

Nerelerde Görev Yaptı?

Merak edilen bir başka konuda Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hangi şehirlerde görev yapmıştır? İşte görev yaptığı yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Denizli- Baklan Kaymakamlığı
  • Iğdır- Tuzluca Kaymakamlığı
  • Elazığ- Baskil Kaymakamlığı
  • Erzurum- Hınıs Kaymakamlığı
  • Malatya Vali Yardımcılığı
  • Sakarya- Ferizli Kaymakamlığı
  • Bursa- Mudanya Kaymakamlığı
  • Bağcılar Kaymakamlığı

Yayınlanan valiler kararnamesi ile 21 Haziran 2017 tarihinde de Kırklareli Valisi olarak atandı. Daha sonra 2018 yılında yayınlanan Resmi Gazete’ye göre de Orhan Çiftçi merkez valiliğe atandı.

Orhan Çiftçi’nin Çalışmaları

Kırklareli valisi olduğu dönemde de önceki dönemlerde de vatandaşla iç içe olan ve sürekli vatandaşa yardımcı olmak için çalışmalar yapan Çiftçi, Kırklareli’nde seviliyordu.

Daha önce ramazan ayında ilk iftarını engellilerle yapmıştı. Bu süreçte de Türkiye’nin büyük birçoğunu engellilerin oluşturduğuna dikkat çeken Çiftçi, önemli çalışmalardan da bahsetti. Buna ek olarak kendisinin bu konudaki çalışmalarını da açıkladı. Çiftçi, vatandaşla sürekli iç içe olmaya dikkat ediyor.

Orhan Çiftçi, sorunları oldukça hızlı çözen bir validir. Bu sebeple de bir sorun olduğunda hemen çözebilir ve herkesin lehine sonuçlanabilecek kararları alır.  Aslında halk tarafından sevilmesinde bu özelliğinin önemi oldukça fazladır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.