Ünlü Astrolog Öner Döşer, Atatürk’ün Doğum Haritasını Nasıl Yorumladı?

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde yurttaki coşkunun en büyük mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemiz için değil dünya için de büyük bir lider oldu. Cumhuriyeti ilan ederek Türkiye’nin özgürlük mücadelesinde görkemli bir …

Ünlü Astrolog Öner Döşer, Atatürk’ün Doğum Haritasını Nasıl Yorumladı?

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde yurttaki coşkunun en büyük mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemiz için değil dünya için de büyük bir lider oldu. Cumhuriyeti ilan ederek Türkiye’nin özgürlük mücadelesinde görkemli bir final yapan Atatürk’ün doğum haritası zaten bu kaderi gösteriyor muydu?

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yaptıklarını 100 yıl sonra da minnetle anarken, birçok ülkeye nasip olmayacak şekilde, zorlu bir coğrafyada, dünyadaki zorlu koşullar altında, Cumhuriyet’in 100. yılını kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece ülkemiz için değil, dünyada da önemli bir lider yapan özellikler, “doğuştan kaderiydi” desek? Biz değil ünlü astrolog Öner Döşer söylüyor.

Katıldığı Sözcü yayınında Atatürk’ün 12 Mart 1881 tarihli 21:29 saatinde Selanik üzerinden aldığı doğum haritasını yorumlayan Döşer, kadın haklarından, Cumhuriyet’i kurmasına, askeri dehasından halkını yüceltmesine özelliklerin doğarken haritasında olduğunu belirtti.

Kadın hakları, özgürlüğü gibi Atatürk’ün bir reformist, aktivist oluşunun doğm haritasından bulunmasının yanı sıra, askeri dehasının da haritadaki Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin savaş idaresinde güçlü olan Koç burcu kavuşumu civarında doğmuş olmasından geldiğini belirtiyor.

Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin kavuşumunun özel kişilerin doğumlarıyla örtüştüğünü belirten Döşer, Atatürk’ün ay burcunun aslan olmasının da son derece gösterişli, karizmatik olmasını, zamanının çok ötesindeki şıklığını açıkladığını belirtiyor.

Venüs gezegeni yükselen burcunun karşılık alanına denk gelen Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözünde de belirttiği gibi çok iyi bir asker olmasına rağmen barışcıl yanını temsil ettiğini gösteriyor.

Venüs ve Neptün kavuşumu Atatürk’ün ilham veren yanını temsil ederken, Mars gezegeni de doğum haritasında Kova burcunda olduğundan bağımsızlık mücadelesinin sembolü oluyor.

Ancak haritada bizler için de en önemli olan kısım, “ay” oluyor. Ay, haritada en yüksekte olduğundan, halkı temsil ederek, “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hatırlatarak verdiği değeri gösteriyor.

Öner Döşer Atatürk’ün Doğum Haritasını Yorumladı! ‘Hürriyet Aşığı Bir Lider’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.