Üniversiteler Bahar Dönemini Uzaktan Tamamlayacak

Üniversiteler Bahar Dönemini Uzaktan Tamamlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Diyarbakır’da Selahattin Eyyübi Kent Meydanı Çadır Kenti ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın en önemli açıklamasını ise ülke genelinde tüm üniversitelerde bahar döneminin uzaktan eğitim şeklinde yapılacağı oldu.

Bahar Dönemi Uzaktan Olacak

Üniversitelerde bahar döneminin uzaktan yani internet üzerinden yapılacağını açıklayan Erdoğan, herhangi bir üniversite ve bölüm ayrımı olmadan bunun gerçekleşeceğini duyurdu. “Yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz, tamamen uzaktan eğitimle yolunu devam edecekler” sözleriyle durumu açıkladı. Buna göre bahar döneminin açılmasını bekleyen öğrenciler ise derslerine dijital ortam üzerinden artık katılım sağlayacaklar.

Bu açıklama ise sosyal medyada kimi kullanıcılar tarafından eleştirildi. Çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu hesaplar eğitimden bu şekilde uzak kalmakla derslerinin kötü geçtiğini belirtti.

Erdoğan diğer taraftan ise başka illere gitmek isteyen depremzedeler için de çalışmaların yapıldığını ve kademeli olarak belirli noktalara yerleştirileceklerini açıkladı. Otel ve yurtların dışında barınacak olanlar için ise: “Bu tür yerler ve konteynırlar dışında ev kiralayarak barınmayı tercih edecek vatandaşlarımıza taşınma ve kira yardımına da başlıyoruz,” sözlerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.