Ümit Özdağ’ın Yüzüne Kapı Kapatıldı: ‘Köle Olmayı mı Savunacaklar?’

Ordu’da bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ordu Ticaret ayrıca Sanayi Odası’nı ziyaret etmek istedi ancak kapı yüzüne kapatıldı …

Ümit Özdağ’ın Yüzüne Kapı Kapatıldı: ‘Köle Olmayı mı Savunacaklar?’

Ordu’da bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ordu Ticaret ayrıca Sanayi Odası’nı ziyaret etmek istedi ancak kapı yüzüne kapatıldı. Bina önünde açıklamalarda bulunan Özdağ, “İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Ordu Valisi’nin sadık bendeleri(köle) olmayı mı savunacaklar?” dedi.

Ümit Özdağ’a engel

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için geldiği kentte OTSO hizmet binası önünde medya açıklamasında bulunmak istedi. Bu esnada binanın dış kapısının kapatılmasına tepki gösteren Özdağ, kapıyı kapatan görevliye nedenini sordu.

Ardından medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Özdağ, “Bugün Zafer Partisi olarak Ordu’da temaslarımızı sürdürüyoruz. Bütün şehirlerimizi ziyaret ettiğimiz vakit iş dünyası ile de bir araya geliyoruz, onların dertlerini dinliyoruz ayrıca kendi çözüm önerilerimizi öneriyoruz. Ordu’da da görüşme yapmayı arzu ettik, il başkanımız (Mutluluk Başaran) Ticaret ayrıca Sanayi Odası Başkanı (Servet Şahin) ile görüştü ayrıca başkan demiş ki; ‘Ordu Valiliği ile ilgili Ümit Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamadan dolayı görüşmek istemiyoruz.’ Şimdi, başkan ayrıca yönetim kurulu üyeleri, şu kararı vermeliler: Kendileri Ordu Valiliği’ni mi temsil ediyorlar, Ordu’da iş dünyasını mı temsil ediyorlar? İş dünyasının menfaatlerini mi savunacaklar, yoksa Ordu Valisi’nin sadık bendeleri(köle) olmayı mı savunacaklar?” ifadelerini kullandı.

‘Ordu valisinin sadık köleleri’

“Biz burayı ziyaret etmemekten parti olarak hiçbir şey kaybetmedik. Ancak kendileri bir kurum olarak kimliklerini kaybettiler. Siz ne yaptığınızın farkında mısınız? Siz Ordu Valisi’nin memuru musunuz kardeşim?” diyen Özdağ şunları söyledi: 

“Biz sizi Türk iş adamı sanıyorduk ayrıca onun için muhatap aldık. Ama Türk iş adamı değil de aslında Ordu Valisi’nin sadık bendeleri olduğunuzu bilseydik, zaten sizi muhatap alıp da görüşmezdik biz. Siz, kendi kurumunuzu temsil yeteneğine bile sahip değilsiniz. Yıllardan beri siyaset içerisindeyim, Türk siyaset tarihini de iyi bilirim, hiçbir vakit iş dünyasının temsil noktasında böyle zavallı bir duruma düşürüldüğünü görmedim.”

Özdağ iddia etmiş, valilik yalanlanmıştı

6 Ağustos yılında sosyal basın hesaplarından paylaşım yapan Özdağ, “Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı.” İddiasında bulunmuştu.

Ordu Valiliği ise Ümit Özdağ’ın sözlerini yalanlamıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.