Ücretsiz Sertifika Alabileceğiniz 7 İnternet Sitesi

02.05.2021
Ücretsiz Sertifika Alabileceğiniz 7 İnternet Sitesi

Ücretsiz sertifika veren siteler: Son dönemde yaşanan küresel kriz ve pandeminin etkileri eğitim dünyasına da yansımış durumdadır. Bu krizden önce de online eğitimler yaygın şekilde uygulanmaktaydı, ancak bugün neredeyse tüm eğitim kurumları ve kurslar güvenlik amacıyla derslerini online platformlar üzerinden vermektedir.

Bu eğitim programları ve kurslar neticesinde alınan sertifikaların özellikle CV ve özgeçmiş hazırlarken sizi rakiplerinize karşı avantajlı duruma getirdiği bilinmektedir. Ücretsiz sertifika alabileceğiniz kursların sayısı günden güne artmaktadır.

Ücretsiz Sertifika

Ücretsiz Sertifika

Ancak önemli olan; sizlerin kariyerine ve gelecek planlarına katkı sunmasının yanı sıra kişisel veya mesleki gelişiminize de yatırım niteliği taşıyan tercihler yapmanızdır. Her iki öncelikli duruma da hizmet eden, kaliteli eğitim programları ve sertifikalı kursları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. EdX

Konu çeşitliliği bakımından en fazla seçeneğe sahip online kurslar arasında yer almaktadır. 700+ konu ve uzmanlık seçeneği arasında kendinize en uygun olan ya da mesleğinize en çok fayda sağlayacağını düşündüğünüz kursu EdX platformu üzerinden tamamlayabilirsiniz. Başka bir avantajı ise Lınkedin hesabınız ile entegre bir platform olmasıdır. Tamamladığınız kursların sertifikaları otomatik olarak Lınkedin CV sayfanıza eklenmektedir.

2. Khan Academy

Üniversite dersleri için özel olarak takip imkanı sunan ve süreli programlarıyla kurslar açan bu platformun kurucusu Salman Khan’dır. Khan Academy’nin Türkçe dil desteğinin bulunması ülkemizde de yaygın kullanılan bir online kurs kanalı haline gelmesini sağlamıştır. Eğitimler sonrasında e-sertifika dosyanızı ücretsiz olarak edinebileceğiniz bu platformda, özellikle üniversite öğrencileri için sosyal bir iletişim ağı da bulunmaktadır.

3. Koç Akademi

Özellikle kişisel gelişim ve hafif teknik/teknolojik bilgiler konularında yaygın eğitimler sunan bu platform, son dönemde pandeminin ilişkili konularını da eğitim gündemine dahil etmiştir. Covid-19 ve psikoloji ilişkisinin rehabilite edildiği destek dersleri de bulunmaktadır. Ayrıca diğer hobi alanları ve kişisel gelişim kurslarına dair tüm eğitimleri de ücretsiz eğitim şeklinde sunmaktadır. Eğitimler sonunda katılımcılar sertifikalarını kolaylıkla alabilirler.

4. Tukcell Akademi

Ücretsiz eğitim sertifikaları alabileceğiniz bir diğer platform herkesçe bilinen bir marka yatırımı olan Turkcell Akademi. Genel olarak tasarım, teknoloji, yatırım, finans, girişimcilik, yazılım, kodlama vb. alanlarda ücretsiz eğitimler sunan bu platform son dönemde oldukça rağbet görmektedir. Eğitimler sonunda verilen sertifikalar iş başvurularında sizi öne çıkarabilecek eğitimleri kapsamaktadır.

5. Global Enstitü

En fazla talep gösterilen eğitimler arasında aşçılık eğitimi yer almaktadır. Temel aşçılık seviyesindeki eğitimi iki hafta gibi bir sürede online dersler ile tamamlayabileceğiniz bu platform hem hobiniz hem de iş hayatınız için oldukça faydalı eğitimler sunmaktadır. Eğitim sonu yapılan sınavlarda başarı gösteren kişiler sertifikalarını ücretsiz olarak almaya hak kazanmaktadır.

6. İstanbul İşletme Enstitüsü

İnternet çağının yeni meslek gruplarından olan ve iyi kazançlar elde edebileceğiniz blog yazarlığı artık profesyonel eğitim alınan bir alan haline gelmiştir. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz online kurslar ile iyi bir blog yöneticisi ve yazarı olmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

7. TBF Akademi

Hayatında basketbolu merkeze alanlar ve basketbol hakemi olmayı hayal edenler için artık online eğitimler alarak bunu yapmak çok kolay. TBF Akademi bünyesinde sunulan ücretsiz online eğitim kapsamında sunulan; hakemlik ve yöneticilik kursları sayesinde hayalinizdeki mesleğe kavuşmanın ilk adımını atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.