Twitter’da Gündem ve Siyaset

Twitter’da Gündem ve Siyaset

Twitter gündem: Uzun bir süredir Twitter ve instagram kullanıcısıyım. Özellikle Twitter’da çok fazla dikkatimi çeken bir olayı anlatmak ve izlenimlerimi aktarmak istiyorum. Uzun süredir gündemleri takip ediyorum ama çoğun da algı çalışmaları olduğunu görmekteyiz bazı gündemlerin olumlu sonuçlara sebebiyet vermesi sevindirici ama birileri üzerinden yapılan polemikler ve gündemler aşırı saçma yüzlerce kişiye ulaşma sebebi ise bot kullanımı veyahut fake hesap kullanımı bunlar sayesinde biran da yüzlerce kişi tweet atmış gibi gözüküyor ve millet konuyu bilmemesine rağmen gündem var diyerek yaygara koparmaya meyilleniyor.

Günümüz de Twitter kullanıcıları daha çok kitlesel olarak genç kesim. Gençler arasın da bir olayı büyütebilmek ve gündem haline getirebilmek artık kolay gözüküyor ancak o kadar saçma gündemler çıkıyor ki önemli olan şeyler arada kaynayıp gidebiliyor. Bazı gündemler sayesinde önemli yardımlar elde ediliyor bazıları sayesin de yardımlar çığ gibi büyüyor devletin yardım yapma olasılığı kişiler arttıkça çoğalıyor elbette.

Twitter'da Gündem ve Siyaset

Takip edebildiğim ve izlenimlerim doğrultusun da sadece gündem yaratmak yardım için değil birilerini kötülemek için devlet yönetimi olsun bir ünlü olsun bu  fazlasıyla yapılıyor. Şuan ki izlenimlerim doğrultusun da 20li yaşların daha fazla olduğu ve 40 yaş üzerinin daha fazla olduğu partiler karşı karşıya tabi ki sosyal medya işin içine girince 20li yaşların daha çok desteklediği parti gündemleri basitçe yapıp gerek algı çalışması gerekse birlik beraberlik desteklerini kolaylıkla gösterebiliyor.

40 yaş ve üzerinin daha çoğunlukla desteklediği parti de ise sosyal mecraları kullanmayan kişi sayısı oldukça fazla olduğu için daha eksik kalmasından dolayı o alanda yıpranmaları gözler önündedir. Sosyal medyaların gereksiz kullanılmaması hem toplum için hem de bireysel kazançlarımız için büyük önem taşımaktadır. X partili birisi gündeme bakınca psikolojisi bozulabiliyor veyahut Y partisi gündeme bakarken birden kendini kaptırıp olmayacak şeyler yapabiliyor dikkat edilmeli

ETİKETLER: Gündem, Siyaset, Twitter
YAZAR BİLGİSİ
halil kaya
Önemli olan şeyin insanın kendisine olan inancı olduğu kanaatindeyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.