Twitter Tekrardan Klasik Retweet Görünümüne Döndürüldü

Twitter gönderilerinde kafa karıştırıcı olduğu düşünülen Retweet ve Alıntılama özellikleri bir araya getirilmiş, sadece Alıntıla tasarımı …

Twitter Tekrardan Klasik Retweet Görünümüne Döndürüldü

Twitter gönderilerinde kafa karıştırıcı olduğu düşünülen Retweet ve Alıntılama özellikleri bir araya getirilmiş, sadece Alıntıla tasarımı kullanıcıya sunulmuştu. Bu anlamda eski görünüme dönmelerinin 2 nedeni olabilir. 1. Twitter gidişattan memnun kalmadı 2. ise bu anlamda oldukça fazla olumsuz geri bildirim aldı.

Twitter eski retweet görünümüne döndü!

Ekim ayında deneysel bir şekilde başlayan Yorumla Retweet kullanıcılara tek bir paylaşım yolu sunmaktaydı. Haliyle paylaşım yolu teke inince de paylaşımlarda yüzde 20 civarında bir azalma yaşandı.

Diğer taraftan kullanıcıların %45’i tek kelimelik, %70’i ise 25 karakterden az kotalı paylaşımlar yapmaya başladı. Bu da kullanıcıların yeni tasarımı tam olarak anlayamadığı kanısını doğurdu.

Twitter yaşanan etkileşim düşüşleri sonrasında iki seçenekli eski Retweet tasarımına geri dönme kararı aldı. Kullanıcılar yeniden hızlı bir şekilde Retweet veya yorum yapmak isterse Yorumla Retweet yapabilecek.

ETİKETLER: Retweet, Twitter, Yorum
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk