Twitter Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? Güncel 2022

Twitter Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? Güncel 2022

Sosyal medya platformlarını kullanmayan yoktur. üstelik her birinden ayrı ayrı hesabınız da vardır. Peki, canınız sıkıldığında ya da ara vermek istediğinizde hesabınızı nasıl geçici olarak kapatacağınızı biliyor musunuz? İşte Twitter dondurma işlemi nasıl yapılır? Sizlere bunu anlatacağız. Yapmanız gerekenler oldukça basit. Sadece yazdıklarımıza dikkat edin ve adım adım uygulayın. Twitter dondurma nasıl yapılır? İşte bilmeniz gereken bütün detaylar…

Twitter Dondurma

Twitter Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter dondurmak veya geçici olarak kapatmak için takip etmeniz gereken sadece birkaç adım var. Ama bu işleme başlamadan önce iyice karar vermelisiniz. İstediğiniz sebepten dondurma işlemi yapabilirsiniz ama sonrasında geri açmak için de 30 gününüz bulunuyor. İşte adım adım Twitter dondurma işlemi:

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Ardından gezinti menüsü simgesine tıklayın.
 3. Ayarlar’a gelin ve ‘Gizlilik’ seçeneğine tıklayın.
 4. Hesabım yazan yere girin.
 5. En altta ‘Hesabı devre dışı bırak’ yazacak. Buna dokunun.
 6. Hesabınızı devre dışı bıraktığınıza dair bir yazı gelecek, dikkatlice okuyun.
 7. Devre Dışı Bırak yazısına tıklayın.
 8. Eğer bu adımdan sonra şifreniz istenirse şifrenizi girin ve onaylayın.

İşte bu kadar. Twitter hesabınız 30 gün boyunca dondurulmuş olacak ve bu süre içerisinde Twitter üzerinde kullanıcı adınız ve hesabınız görüntülenemeyecek.

Twitter Dondurma

Twitter Geri Nasıl Açılır?

Dondurduğunuz Twitter hesabını 30 gün içerisinde nasıl geri açabileceğinizi anlatmaya geldi sıra. Twitter dondurma oldukça basit bir işlemdir, ancak açma işlemi biraz daha detaylıdır. Çünkü eski Tweetleriniz hemen gelmeyebilir. Bunun için de yapmanız gerekenler;

 1. Twitter’a girin.
 2. Dondurduğunuz Twitter hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini yazın.
 3. Oturum aç dediğinizde hesabınız tekrar açılacaktır. İlk giriş yaptığınızda tweetlerin yüklenmesi biraz zaman alacaktır ama hesabınızı nasıl kapattıysanız aynı bulacaksınız.

Tekrar küçük bir hatırlatma yapalım: Twitter hesabınızı kısa bir süreliğine kapatmak istiyorsanız bu işlemleri uygulamanız yeterlidir. Ama tamamen hesabınız silinsin istiyorsanız da 30 gün geçmeden hesabınıza giriş yapmayın. Bu süreyi geçtikten sonra hesabınız otomatik olarak silinecektir ve bu sebeple ekstra bir şey yapmanız gerekmiyor.

İşte bu kadar… Artık Twitter dondurma işlemi nasıl yapılır biliyorsunuz. Bu işlemleri uyguladığınızda ve süreyi geçmediğinizde tekrar üyeliğinizi açabilirsiniz. Tekrar sıfırdan bir hesap açmak yerine var olan hesabınızı güncellemek daha iyi olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al