Twitter Askıya Alınan veya Kitlenen Hesabı Açma

Twitter Askıya Alınan veya Kitlenen Hesabı Açma

Twitter, son zamanlarda politikalarını çok daha fazla ince eleyip sık dokumaya başlamış durumda, bu da kullanıcıların hesaplarının askıya alınmasına veya kitlenmesine neden oluyor. Ancak, sorun şu ki Twitter bu politikaları hemen hemen her kullanıcıya uyguluyor. Yani art arta Tweet atan kullanıcıların bile hesabı askıya alınıyor.

Peki, Twitter hesabım askıya alındı çözüm nedir? Sorusunun cevabı kısaca hesabınızda haklı olduğunuz durumu Twitter’a bildirmekten geçiyor. Eğer aşağıda size vereceğimiz bağlantıdan Twitter ile iletişime geçip sorunun sizden kaynaklanmadığını veya bu durumun bir politika ihlali olmadığını bildirirseniz sorun çözülecek ve Twitter hesabınız kullanıma açılacaktır.

Twitter Hesabının Askıya Alınma Sebepleri

Mevcut twitter hesabının askıya alınmasının birden çok nedeni olabilir. Twitter’da sahte takip ve paylaşım uygulamaları kullanmanız, uygunsuz içerik paylaşmanız, bir anda çok fazla kişiyi takip edip, bir anda çok fazla beğeni yapmanız, retweet atmanız veya diğer kullanıcılara hakaret hesabınızın askı alınma nedeni olabilir. Ki, eğer profilinizde “Hesabın askıya alınmış ve bu eylemi gerçekleştirme izni yok.” gibi bir ibare çıkıyorsa sebep bunlardan biridir.

Bu yazdıklarımız sizde bir fikir ayrılığı oluşturmuş olabilir. Takipçi siteleri, hesabın kapanma riski olmadan takipçi kazanmayı vadediyor. Bu takipçi sitelerinin suçu değil ancak sizi bilgilendirmemeleri yanlış ve sizinde bu tarz hilelere başvurmanız kesinlikle etik değil.

Bu takipçi siteleri, başkalarının sizi takip etmesini sağlıyor. Sizi takip edenler kim? Onlar da sizin gibi bu sistemden takipçi kazananlar. Sistem herkesin butona tıkladığında açık olanların o kişiyi takip etmesini sağlarken başkasını takip etmeden takipçi kazanmak için de  Ücretli VIP üyelik sistemleri oluşturuyorlar.

Arz talep meselesi aslında takipçi kasma sitelerinin tek gelirleri bunlar olduğu için bir şey diyemeyiz ama şimdi asıl konumuza gelecek olursak, bunun askıya alınma ile ne alakası var?

Yukarıdaki listeye çok fazla kişiyi takip etmeniz de yazmıştım. Bu sistem sizin çok fazla kişiyi hızlı hızlı takip etmenize sebep olabilir. Bu yüzden Twitter, hesabınızı askıya alıyor. Aynı şekilde “retweet yaptırma” uygulamaları da hesabınıza zarar veriyor.

Askıya Alınmış Twitter Hesabını Geri Açma

Eğer yukarıdaki sebeplerden bir tanesi dahi sizin hesabınız üzerinde  gerçekleşmişse hesabınız askıya alınabilir. Ancak birden fazla askıya alınma yaşadıysanız o zaman hesabın geri alınması mümkün olmayabilir.

Hesabınıza giriş yaptığınızda eğer karşınıza bir güvenlik kodu girme ekranı çıkıyorsa hemen o kodu girerek hesabınızı geri alabilirsiniz.

Ancak güvenlik kodu girme ekranı gelmiyorsa ve sadece hesabınızın askıya alındığı yazıyorsa durum gerçekten de kötü ama yineden umudu kaybetmemekte fayda var. Twitter’a bu linkten mesaj atacaksınız.

ETİKETLER: Güvenlik, Hesap, Takip, Tweet, Twitter
YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk