Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitch oyunlarla az da olsa ilgilenen herkesin bir şekilde uğradığı bir canlı yayın servisidir. Oyuncular burada oyun oynadıkları sırada canlı yayın yaparak izleyicilerle etkileşime girebilirler. Ülkemizde de oldukça takipçisi bulunan servis üye olduktan sonra istediğiniz oyunu oynayan yayıncıyı izlemenizi sağlar.

Tabii üye olurken bir de kullanıcı adı belirlemeniz istenir. Bu kullanıcı adı (nick) ilk üye olurken genellikle çok önemsenmediğinden platformda zaman geçirdikçe değiştirme talepleri artıyor. İzleyici veya yayıncı olun; akılda kalıcı bir isim kullanmak her zaman avantajlıdır. Neyse ki twitch kullanıcı adı değiştirme işlemine belli aralıklarla da olsa izin veriyor. Bu yazıda da nasıl yapılabileceğinden bahsedeceğiz…

Not: Kullanıcı adı (nick name) değiştirmek için öncelikle hesabınızın doğrulandığından ve yakın zamanda değişim yapmadığınızdan emin olun. Çok sık kullanıcı adı değiştirmeye izin verilmiyor ve en son yapılan değişim işleminin üzerinden 60 gün geçmiş olması gerek.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hesabınıza masaüstü cihazınızdan giriş yaptıysanız sağ üstte bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak Ayarlar’ı seçin. Twitch ayarlar sayfasına direk ulaşmak isterseniz tıklayın: https://www.twitch.tv/settings/profile

Ayarlar sayfasında hemen altta Profil Ayarları sekmesini göreceksiniz. Burada yer alan “Kullanıcı Adı” bölümünde “Kullanıcı adınızı güncelleyebilirsiniz.” yazıyorsa nickinizi değiştirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken kullanıcı adınızın karşısında yer alana kalem işaretine tıklamak.

twitch profil ayarları kullanıcı adı sekmesi

Ardından yönlendirildiğiniz sayfada “Yeni Kullanıcı Adı” bölümüne kullanmak istediğiniz yeni isminizi yazın ve uygunluğunu kontrol edin. Daha önce alınmamışsa Güncelle butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

twitch nicki nasıl güncellenir

Telefondan (Mobil Uygulama) Twitch Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitch platformunun en iddialı olduğu alanlardan biri de elbette mobil. İzleyicilerin büyük çoğunluğu yayınları mobil cihazlardan takip ediyor. Gelişmiş bir mobil uygulamaya da sahip olan sitenin birçok özelliğine yine bu uygulama üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ancak Twitch sebebi bilinmemekle birlikte kullanıcı adı değiştirme işlemini mobil uygulamadan yapmanıza izin vermiyor.

Ancak bunun pratik bir çözümü var. Masaüstü cihazı bulunmayan yada bir şekilde erişemeyen kullanıcılar nicklerini değiştirmek isterlerse aynı işlemi telefonlarının Google Chrome, Mozilla Firefox veya Opera tarayıcılarından da yapabilirler. Tıpkı masaüstü cihazlarda olduğu gibi ayarlar sayfasını açmanız ve adımları olduğu gibi takip etmeniz yeterli. Ardından yayın yapma ve izleme zevkinize istediğiniz kullanıcı adıyla kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sizlerle birlikte oyun yayını yapmaya ve para kazanmaya olanak sağlayan Twitch’de kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır öğrenmiş olduk. Yorum formunu kullanarak bizlere bu konudaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz. İyi yayınlar!

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.