TRT Cumhuriyetin 100. Yıl Etkinliklerini İptal Etmişti: Yayınlanan Eğlence Programı Tepki Çekti!

Gazze’de sivillere yönelik yaşanan saldırılar nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle milli yas ilan edilirken, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri de iptal edilmişti. Karar sonrası TRT Müzik’te yayınlanan eğlence programı tepki çekti …

TRT Cumhuriyetin 100. Yıl Etkinliklerini İptal Etmişti: Yayınlanan Eğlence Programı Tepki Çekti!

Gazze’de sivillere yönelik yaşanan saldırılar nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle milli yas ilan edilirken, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri de iptal edilmişti. Karar sonrası TRT Müzik’te yayınlanan eğlence programı tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla ilan edilen milli yas sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapılan açıklamada “İsrail’in Gazze’deki hastanede bulunan sivillere yönelik düzenlediği saldırı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen 3 günlük Ulusal Yas süresince, Bakanlığımıza bağlı Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüzce planlanan etkinliklerimiz durdurulmuştur” ifadeleri yer aldı.

Karar sonrası TRT’de eğlence odaklı konser ve gösterileri ileri bir tarihe ertelediğini duyurmuştu. Karar sonrası TRT Müzik’te yayınlanan eğlence programı tepki topladı.

TRT Müzik’te yayınlanan Muazzez Ersoy’un programında Şenay’ın ‘Sev Kardeşim’ parçası çalınarak oynandığı görüldü. 🎥

Sosyal medya kullanıcıları TRT Müzik’te yer alan görüntülere ‘Yas bitti mi?’ yorumunda bulundu.👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.