Tiyatro Oyuncusu Civan Canova İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Akciğer tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 67 yaşındaki oyuncu Civan Canova için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de …

Tiyatro Oyuncusu Civan Canova İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Akciğer tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 67 yaşındaki oyuncu Civan Canova için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de cenaze töreni düzenlendi.

Oyuncu Ahmet Civan Canova bir süredir akçiğer tedavisi gördüğü hastanede 20 Ağustos’ta  hayatını kaybetti. Civan Canova için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Kültür ayrıca Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İl Kültür ayrıca Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu, Civan Canova’nın sevenleri ayrıca yakınları katıldı.  Civan Canova’nın Türk Bayrağı’na sarılı naaşı Mecidiyeköy Büyüksahne’ye getirildi.

Törenin düzenlendiği salonda Civan Canova ile ilgili video gösterimi yapıldı. Tören Canova’nın dostları konuşma yaptı. 48 yıllık arkadaşı olduğunu dile getiren oyuncu Metin Belgin konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların ardından Civan Canova için helallik alındı, Canova’nın naaşı, cenaze namazı için Zincirlikuyu Camii’ne götürüldü.

‘Sadece bir oyuncu değil bir sanatçı kaybettik’

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu ‘Çok önemli bir sanatçıyı kaybettik. Sadece bir oyuncuyu değil bir sanatçıyı kaybetti. Çok önemli bir ressamı, yazarı, olağanüstü bir oyuncuyu kaybettik. Müthiş oyunları vardı. Çok üzgünüz, beklenmedik bir durumdu. Aynı sahneyi paylaşmadık ama çok iyi bir dost ayrıca abimdi. En son resimleri ile ilgili oturup konuşmuştuk’ dedi.

Oyuncu Suna Selen ‘Birlikte sahnede çalışmadık ama aynı kulisi paylaştık. Son dizisinde birlikte çalıştık. Ben hayatımda bu kadar nazik, bu kadar sevecen, bu kadar zarif bir insanla tanışmadım. Her açıdan çok büyük bir kayıp’ şeklinde konuştu. Oyuncu Ayten Uncuoğlu ‘Sözün bittiği yerdeyim. Dünyalar güzeli, akıllısı, arkadaşımızı meslektaşımızı, dostumuzu, kardeşimizi, oğlumuzu kaybettik. Çok kıymetliydi’ diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.