Timothy Ash Faiz Kararını Para Girişine Bağlarken, Nureddin Nebati İlk Kez Yabancı Girişine Yorum Yaptı!

Hazine ayrıca Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son haftalarda görülen ayrıca hakkında da çok konuşulan döviz girişi için yorum yaptı. Borsa …

Timothy Ash Faiz Kararını Para Girişine Bağlarken, Nureddin Nebati İlk Kez Yabancı Girişine Yorum Yaptı!

Hazine ayrıca Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son haftalarda görülen ayrıca hakkında da çok konuşulan döviz girişi için yorum yaptı. Borsa İstanbul’un rekorları eşliğinde rezervlerdeki artışı yorumlayan Bakan, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı hakkında bir şey söylemedi. Bakan’ın bahsettiği para girişlerine ünlü Stratejist Timothy Ash’in yorumu ilgi çekti.

Hazine Bakanın Nureddin Nebati önce Borsa İstanbul’daki yabancı girişinden bahsetti?

twitter.com

Devamında da rezervlerdeki artışa yönelerek yabancı yatırımcı ilgisini vurguladı?

twitter.com

Devamının geleceğini de belirtti?

twitter.com

Merkez Bankası’nın brüt rezervi 3 haftada 15,4 milyar dolar arttı?

pbs.twimg.com

Merkez Bankası’nın haftalık verilerinde de yabancıların hisse değişimi 15 Temmuz sonrası stoklarda yükseliş olarak görülürken (siyah çizgi), net değişimdeyse son iki haftadır artıda olduğu görülüyor (mavi çizgi)?

Blue Bay Varlık Yönetimi Stratejisti Timothy Ash de para girişlerimi şu şekilde yorumladı?

twitter.com

Muhtemelen 15,4 milyar dolar Rusya, Katar ayrıca belki bir kısmı Suudi ayrıca BAE’den alındı. Bu ülkelerin bazıları Erdoğan’ın bir sonraki seçimi kazanmasını istiyor. İlginçtir ki, Türkiye’de değil, bazı ülkelerde seçimleri etkileyen yabancı paranın sınırları vardır.

Gelen para indirim için alan mı açtı??

twitter.com

(TCMB Başkanı) Kavcıoğlu’nu, bazı yetkililer -Erdoğan’ı memnun etmek için-daha fazla indirim yapmaktan alıkoymaya çalıştıklarını duydum. Açıkça görülüyor ki, Rusya’dan gelen yeni nakitle __rezervleri güçlendiren Kavcıoğlu, bu hafta indirim için güven buldu.

Yabancı yatırımcının 4 gözle beklendiği bir ortamda girişlerin daha anlamlı olması adına açıklama beklentileri de sürüyor?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.