TikTok’tan Para Kazanmak İçin Nereden Başlamalıyım?

TikTok’tan Para Kazanmak İçin Nereden Başlamalıyım?

TikTok’tan para kazanabilmeniz için tabi ki önce bir TikTok hesabınızın olması gerekir. Sonrasında yapmanız gereken şey para kazanabilmek için öncelikle belirli yöntemler kullanarak hesabınızı büyütmektir. Bütün bunlardan en önemlisi öncelikle TikTok uygulaması hakkında her şeyi bilmeniz ve bu sosyal medya platformuna hâkim olmanızdır.

TikTok, 2016’da önceleri Musicaly.ly uygulaması referansıyla oluşturulmuştur. 2018’de ise Musicaly.ly uygulamasını satın alarak TikTok adıyla direkt olarak var olmuştur.

TikTok'tan Para Kazanmak

TikTok ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Playback yapabileceğiniz 15 saniyelik videolar oluşturabilirsiniz.
  • Filtre ve ses efektleriyle yaratıcı ve özgün içerikler oluşturabilirsiniz.
  • Uygulamanın desteklediği şarkılarla çeşitli kısa video klipler oluşturabilir ve bunları insanlarla paylaşabilirsiniz.
  • Uygulama içi ya da günlük hayatta yer etmiş güncel akımlara ayak uydurup dahil olarak daha fazla etkileşim alabilirsiniz.
  • Canlı yayınlar açarak bu yayınlar üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Çeşitli markalarla anlaşmalar yaparak bunları videolarınızda kullanıp kazanç elde edebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra kendi işinizin ya da markanızın reklamlarını da TikTok aracılığıyla yapabilirsiniz.

TikTok'tan Para Kazanmak

TikTok’dan Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikli olarak yapmanız gereken, hesabınızı belirli kitlelere ulaştırmak. Yani bu da belirli bir takipçi ve etkileşim sayısı demek. Bunu sağlamak için hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı öneririz. Bu takipçileri hesabınıza çektikten sonraki adım ise takipçiyi hesapta aktif ve sürekli kılmak. Bu noktada ise yapmanız gereken kesinlikle özgün ve yaratıcı içerikleri oluşturmaktır. İnsanlar yeni şeyler ya da ilginç şeyler görmek isterler. Bunun içerisine tabi ki eğlenceli içerikler de dahil. Bütün bunların üzerine bir de onaylı hesap olabilirseniz her şey hallolmuş demektir.

Artık küçük çaplı da olsa belirli bir kitleniz oluştuysa sıra kesinlikle sponsor bulmakta. Kendi içerik düzeninizi bozmadan çeşitli ürün yerleştirmelerle içeriklerinizi oluşturup sponsorlar üzerinden hem sayfanızı büyütebilir hem de artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat şunu da belirtelim ki sponsorlar ile çalışabilmeniz için en az 50.000 takipçiye ulaşmış olmanız gerek.

Bunun yanı sıra canlı yayınlar açmak da size kazanç sağlayacaktır. Bu noktada canlı yayınlarınıza önceden bir konu belirlemek, takipçi kitlenize yönelik yayınlar açmak ve bunu düzenli bir şekilde yapmak sizin canlı yayınlarınızın kalitesini artıracak ve bu da size kazanç olarak geri dönecektir. İnsanlar bu yayınlarınız için size bağış yapacaklar, sonuçta kimse haz almadığı bir yayına bağışta bulunmak istemez. Bunun yanı sıra TikTok üzerinden gönderilen canlı yayın jetonları da size ek kazanç sağlayacaktır. Fakat tüm bunları yapmadan önce para kazanma özelliğinin aktif olup olmadığından emin olmalısınız.  TikTok aynı zamanda sizin yayın ücretlerinizin toplamından %20 oranında bir komisyon kesmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.