TikTok’ta Videoya Müzik Nasıl Eklenir? 2022

TikTok’ta Videoya Müzik Nasıl Eklenir? 2022

TikTok uygulamasını artık bilmeyen kalmamıştır herhalde. Bu uygulamanın popülerliği bir kenara dursun işlevselliği de araştırmalarımız sonucunda ö plana çıkan unsurlardan. TikTok’un en eğlenceli videoları genelde dublajlardan ve anlamsız bir şekilde arkada çalan parçalardan oluşuyor. Bizde bu yazımızda TikTok da arka plana nasıl müzik ve ses dosyası eklersiniz bundan bahsedeceğiz.

TokTok’ta eğlenceli videolar çekmek isteyen ve bu işe yeni başlayan insanlardan biriyseniz büyük ihtimalle TikTok’ta arka plana nasıl müzik ekleyeceğinizi bilmiyorsunuzdur. Bu işlem oldukça kolay olsada birazcık karmaşık. TikTok’ta vidolarınıza müzik eklemek için arka planda canlı olarak çalmanıza gerek yok, videonuzu çekip bir sonraki aşamada düzenleyebiliyorsunuz. Düzenleme esnası parça ekleme ve ses deki parazitleri yok etmek gibi bazı özellikler sunulur.

Velhasıl, TikTok’ta canlı olarak veya bir diğer örnek ile video çekim esnasında şarkı açmanıza gerek yok bunu daha sonradan ekleyerek daha yüksek kaliteli bir ses sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak video ses empoze etmek için TikTok’un sunduğu özellik video kaydetmek gibi büyük bir artıya sahiptir. TikTok videonuzu kaydettikten sonra dilediğiniz düzenemeyi yapabilirsiniz. Fakat, videonuzu gizli (özel) olarak kaydettiğiniz den emin olun. Aksi halde düzenleme yapmadan yayımlanır ki bu hiç hoş olmayabilir.

Bir TikTok Videosuna Müzik / Ses Nasıl Eklenir

Video ses prodüksiyon ayarları karmaşık gelecektir, ancak doğru araçlara sahipseniz kullanımını oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Neyse ki bu araçları sizin temin etmenize gerek yok hali hazırda TikTok uygulaması içerisinde bulunuyor. Bu işlem için öncelikle ihtiyacınız olan temel şey ses dosyası (MP3 veya Film müziği gibi). Tabii burada önemli olan bir olay var, ses dosyanız ne olursa olsun MP3 formatında olmalı. MP4 formatı TikTok’a ikinci bir video olarak yüklenemez veya üzerine yazılamaz.

Yukarıdaki işlemleri Ipod, İphone, Android ve diğer bütün cihazlar için uygulayabilirsiniz. Aynı olmasada benzer şekillerde kullanılabilir.

  1. Videonuzu çekin ve TikTok’a kaydedin.
  2. Cihazınıza istediğiniz ses (MP3) dosyasını indirin.
  3. Video aracını açmak için kullanıcı arayüzünde “+” simgesine dokunun.
  4. Yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve ardından küçük “+” (ses dalgası) işaretine dokunun.
  5. TikTok’taki düzenleme görünümünde videonuzun altında bir ses parçası görünecektir.
  6. Sesi videonuza mükemmel senkronize edilmiş bir şekilde kaydırarak ayarlayın.

Sn olarak, bahsi geçen son adım biraz zaman alabilir, çünkü mobil cihazlarda ekran boyutlarından dolayı bunu ayarlaması oldukça zor, özellikle iPad yerine bir telefon kullanıyorsanız. Ses parçasını kademeli olarak kaydırabilirsiniz ancak hafif dokunuşlar yapmalısınız. Ayarladıktan sonra kaydedin ve daha fazla düzenlemek ya da efekt eklemek istemediğiniz sürece yayınlanmaya hazır olarak kalacaktır.

Daha iyi bir video düzenleme programınız varsa onu kullanabilirsiniz. Bu TikTok’un kendi içerisindeki dahili özelliği işlevsel olsa da kaliteli bir çalışma yapmanız oldukça zor. Yani mobil video paylaşım uygulaması için yeterli ancak daha kaliteli işler için video düzenleme uygulamalarını kullanmanızı tavsiye ederim. Dilerseniz, aşağıda ilgili yazılar bölümünü kullanarak tavsiye ettiğimiz mobil video düzenleme uygulamalarını kullanabilirsiniz veya sitemizin içerisinde aramak yaparak o yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Son olarak umarım TikTok video’ya ses ekleme, TikTok videoya nasıl müzik eklenir ve TikTok videoya şarkı ekleme nasıl yapılır gibi sorularınızın cevabını bulduğunuz bir makale olmuştur. Blog Aracı olarak en fazla keyif aldığımız şeylerden birisi sizlere yardımcı olmak / olabilmek. Dolayısıyla, bizlerden yorumlar ile teknik destek almaktan çekinmeyin. Hepinize TikTok’ta keyifli zamanlar diliyorum.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com