THY’den Sıra Dışı Bir Kurtarma Operasyonu: Nesli Tükenmekte Olan ‘Yani’ Adlı Koala Uçakla Transfer Edildi

Hong Kong’ta bir parkta yaşayan Yani adlı koala, kendi cinsinden olanların hepsinin ölümü üzerine koruma altına alındı. Nesli tükenmekte olan koalanın İngiltere’ye transferi için THY’den yardım istendi. Detaylar içerikte! Dünyadaki pek çok canlının …

THY’den Sıra Dışı Bir Kurtarma Operasyonu: Nesli Tükenmekte Olan ‘Yani’ Adlı Koala Uçakla Transfer Edildi

Hong Kong’ta bir parkta yaşayan Yani adlı koala, kendi cinsinden olanların hepsinin ölümü üzerine koruma altına alındı. Nesli tükenmekte olan koalanın İngiltere’ye transferi için THY’den yardım istendi. Detaylar içerikte!

Dünyadaki pek çok canlının nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu canlılar arasında biz en çok pandaların adının zikredildiğini duyarız ancak koalalar için de durum pek iç açıcı değil.

Geçtiğimiz günlerde Hong Kong’taki bir parkta yaşayan ‘Yani’ adlı bir koala, birlikte yaşadığı bütün koalaların hayatını kaybetmesi üzerine koruma altına alındı.

Avustralya’da doğan ve daha sonra Hong Kong’a getirilen Yani’nin hayatına devam etmesi için en uygun yerin İngiltere’deki Longleat Safari Parkı olmasına karar verildi.

Çünkü Güney Avustralya’nın biyogüvenlik kuralları Yani’nin ana vatanına dönmesine izin vermiyordu.

Longleat park yetkilileri ise bu yolculukta yardım etmesi için Türk Hava Yolları’na başvurdu.

Yardım talebi üzerine Türk Hava Yolları’nın kargo markası Turkish Cargo da nesli tükenme tehlikesi altındaki Yani’yi titizlikle planlanan bir uçuşla önce Hong Kong’tan İstanbul’a, oradan da İngiltere’ye aktarmalı olarak taşıdı.

Turkish Cargo’nun “Mission Rescue” adını verdiği operasyon sonucunda İngiltere’ye getirilen koala, tüm sağlık kontrollerinin ardından yeni arkadaşlarına kavuştu.

Bir koalayı bile mutlu ettiysek ne mutlu bize! Koala Yani’ye buradan sevgilerle!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.