Thodex’in Kurucusu Faruk Fatih Özer’in Son Görüntüleri Yayımlandı!

Türkiye tarihinin en büyük vurgunu olan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para ile 20 Nisan’da …

Thodex’in Kurucusu Faruk Fatih Özer’in Son Görüntüleri Yayımlandı!

Türkiye tarihinin en büyük vurgunu olan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para ile 20 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gittiği belirlenmişti.

Daha önce Tiran’da kaldığı otel odası görüntülenen Özer’in en son olarak otele giriş yaptığı sırada resepsiyondaki işlemleri gerçekleştirirken görüldüğü görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülere ulaşan TRT’de yer alan habere göre; fotoğrafta Özer, resepsiyondaki görevliye pasaportunu uzatırken görülüyor ve yanında bulunan kırmızı montlu ise Özer’i Arnavutluk’ta karşılayan, işlerini takip eden ve ona yardım eden kişi. Kırmızı montlu kişinin Özer’i otelde de yalnız bırakmadığı aktarıldı.

Özer, kırmızı montlu şahıs ile geldiği otelde 3 günlük rezervasyon yaptırdı. Ücreti peşin ödedi ancak ikinci günü otelden ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Thodex’in işlemlerini durdurduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra yanında 2 milyar dolarlık kripto para ile Arnavutluk’a kaçtığı belirlenen firmanın kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Thodex’e yönelik operasyon başlatmıştı. Thodex’in Kadıköy’deki merkezine baskın düzenleyen ekipler binada arama yapmıştı.

Diğer taraftan Mali Suçları Araştırma Komisyonu (MASAK) tarafından da adı geçen kişi ve firma hakkında inceleme başlatılmış ve Thodex’in Türkiye’deki finansal kuruluşlarda bulunan hesaplarına ise bloke konulmuştu.

19 Nisan’da yurt dışına çıktığını doğrulayan Faruk Fatih Özer ise yazılı bir açıklama yaparak 391 bin kişinin yaklaşık 2 milyar dolarla kaçtığı iddialarının “asılsız” olduğunu söylemişti.

Bu sırada yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 62 kişiden aralarında Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de bulunduğu 6 şüpheli tutuklanmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.