Theta Healing Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

27.01.2021
Theta Healing Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

Theta Healing yöntemi fiziksel ve ruhsal şifa yöntemidir, yöntemin kurucusu ise Vianna Stibal’dir. Theta Healing, spiritüel ve mistik meraklıları tarafından dünyanın birçok yerinde kabul görüyor. Vianna Stibal ve sertifikalı eğitmenleri birçok ülkede seminer ve sertifika programları düzenliyorlar.

Vianna Stibal’in kendisi de kanser dahil birçok hastalığını bu yöntemle iyileştirmiş. Theta Healing Yöntemini ve uygulamaları ile ilgili birçok dile çevrilmiş kitap serisi var. Theta Healing ile ilgili kitaplarında yöntem ve uygulanışını, gerçekleştirdiği Theta Healing seansları paylaşarak detaylı bir şekilde anlatıyor.

Theta Healing Yöntemine göre şifa uygulaması yapmak için yöntemin bazı önemli kabulleri var. Şimdi bu kabulleri kısaca özetlemeden önce şifa’nın sadece fiziksel olmadığını tekrar vurgulamak istiyorum. Hatta Vianna Stibal yine birçok kişi tarafından kabul edildiği üzere hastalıkların altında bazı psikolojik nedenlerin yattığını ve şifanın kalıcı olması için de bu kök nedenlerle ilgili de şifa çalışması yapılması gerektiğinin üzerine duruyor. Ayrıca bu yöntemi yaşamınızda mutluluğu, bolluğu vb. durumları yaratmak içinde kullanabileceğinizi söylüyor.

Theta Healing Yönteminin Temeli Oluşturan Unsurlar

Var olan herşeyin (yaratıcının) gücünü kullanmak: Theta Healing yönteminde şifanın İlahi Güç’ten geldiği kabul edilir, şifa veren sadece bir aracı/kanaldır.

Şifayı varoluşun 7.seviyesinde gerçekleştirmek: 7 rakamı birçok dinde ve mitolojide kutsal kabul edilen önemli bir rakamdır. Semavi dinlere göre gök 7 kattır, sufilere göre 7 nefs mertebesi vardır, spiritüalizmde de bilincin 7 seviyesinden bahsedilir. Vianna Stibal’inde varoluşumuzun 7 seviyesi olduğuna dair bir kabulü var ve 7. Seviye diğer bir çok öğretideki gibi her şeyin bir olduğunun idrak edildiği bir bilinç seviyesidir. Var olan her şeyin gücünü işte bu seviye ile bağlantı kurarak kullanabiliriz.

Theta Frekansında şifa; Gama, Beta, Alfa, Theta frekanslarını duymuşsunuzdur. Bir çok şifa tekniği aslında beynin alfa frekansında uygulanır, Alfa hayal kurma ve hafif metitaf haldir, Theta ise daha derin bir metidatif haldir. Şifa için beyin dalgalarımızı Theta frekansına getirmeliyiz.

Özgür iradeye saygılı olmak; Fiziksel ve ruhsal şifayı kabul edip etmemek sadece şifa uygulanan kişinin özgür iradesine bağlıdır. Bazen hastalık altında yatan bir bilinçaltı kodu nedeniyle hastaya bir fayda sağlıyordur, hastalıktan şikâyet etse de aslında iyileşmek istemiyor olabilir. Örneğin hastalığı nedeniyle eşinin ilgisi toplamış bir kadın gerçekten iyileşmek istemeyebilir. İyileşse de bilinçaltında yatan nedeni çözdüğünde eşi ile yine arasının düzelebileceğini O’na anlatsanız da bu riski göze almak istemeyebilir. İşte böyle durumlarda kişinin özgür iradesine saygı göstermek gerekir. Çünkü Yaratıcı’nın bile müdahale etmediği tek şey özgür iradedir. Bu nedenle bir şifayı uygulamadan önce mutlaka kişiden izin almak gerekir.

Şifaya Tanıklık Etmek; Kuantum fiziğindeki gözlemci tanımını duymuşsunuzdur, atom altı dünya da madde bazen bir enerji bazen bir madde bazense her iki durumda olabilir, bunu etkileyen ise bilinçli bir gözlemcinin onu izlemesidir. Vianna Stibal de şifanın gerçekleşmesi için şifa verenin buna tanıklık etmesi gerektiğini söyler. Yani nasıl bir şifa veriyorsanız bunun fiziksel ve ruhsal etkilerini imgelemeniz gerekiyor.

Başkasına uygularken şifa bittiğinde enerji alanını temizlemek; Eğer başkasına şifa işlemi uyguluyorsanız şifa bittikten sonra önce diğer kişi ile enerji bağınızı kesmeli sonra kendi enerji alanınızı topraklamalısınız. Çünkü şifa işleminde diğer şifalanan kişi ile aranızda bir enerji bağlantısı kurulur.

Theta Healing Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Yöntemin temel unsurlarından bahsettikten sonra nasıl uygulanacağına anlatabiliriz. Theta Healing yöntemini hem kendi kendinize hem de başka birine uygulayabilirsiniz. Theta Healing eğitimi alanların birçoğu kendisi için kullanmayı amaçlamaktadır.

Theta Healing yönteminde öncelikle theta frekansına geçmek ve bilincinizi varoluşun 7.seviyesine yükseltmeniz gerekiyor. Vianna Stibal kitaplarında bunun için çok ayrıntılı bir yöntem sunmuş siz kitapları temin ederek dilerseniz bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ben prosedürlere bağlı kalmayı sevmeyen ve herkesin kendi prosedürlerini oluşturması gerektiğine inanan biri olarak kendimce bir yöntem uyguluyorum.

Vianna Stibal şifaya tanıklık etmeyi de kitaplarında çok detaylı olarak anlatıyor özellikle fiziksel hastalıkların iyileştirilmesinde organ/uzuv/fiziksel yapı içerisindeki değişikliklerin net olarak imgelenmesi gerektiğini vurguluyor bu da önemli bir ölçüde anatomi bilgisi gerektiriyor. Bana kalırsa bunu kendi ikna etmek için yapıyor. Çünkü burada en önemli nokta inanmak ve eğer siz bunun nasıl gerçekleşebileceğine inanırsanız öyle bir yöntem izleyebilirsiniz. Kendiniz buna ikna olmaz bunun olacağına inanmazsanız olmaz çünkü buradaki asıl sihir tüm kişisel gelişim ve şifa yöntemlerinde olduğu gibi inançtır!

Şimdi ben size Theta Healing yöntemine temellerinde kendi uygulamamı örnek bir kök inanç temizleme meditasyonu ile anlatacağım. Birçok insanda olduğunu gördüğüm değersizlik duygusunun temizlenmesi örnek olarak kullanmak istiyorum.

Evet Theta Healing evde nasıl uygulanır sorularınızın cevabı;

Theta Healing Yöntemi ile Değersizlik İnancının Temizlenmesi ve Değerlilik Hissinin Yüklenmesi Meditasyonu

 • Rahat edeceğiniz bir şekilde oturun ya da uzanın gözlerinizi kapatın,
 • Tüm bedeninizi ayak parmaklarınıza kadar gevşetin. Bunu uzuvlarınızı kasıp yavaşça serbest bırakarak, her uzuvda gevşemenin rahatlığını hissederek yapabilirsiniz.
 • Tazelenmek için enerjinizi topraklayın, enerjinizin başınızdan ayaklarınıza kadar ilerlediğini ve ayaklarınızdan toprağa aktığını imgeleyin ve bunu hissedin.
 • Şimdi topraklanmış, arınmış saf enerjinin ayaklarınızın altından başınıza kadar çıktığını, tazelenmiş enerjinin tüm bedeninizde özgürce dolaştığını imgeleyin ve hissedin.
 • Bilincinizi kalbinize odaklayın, koşulsuz sevgiyi hissedin, tüm benliğinizin kalbinize doğru akan koşulsuz sevgi ile dolduğunu imgeleyin ve hissedin.
 • Bedeninizin boşlukta serbestçe dolaştığını imgeleyin, bedenimizim %99 u boşluktur tüm maddenin %99 boşluktur şimdi o boşlukla içinde olduğunuz boşluğu birleştirin. Tüm o sonsuz boşluğa bir enerji olarak yayıldığınızı ve boşlukla bir olduğunuzu hissedin, her şeyle bütünleştiğinizi her şeyin o boşlukla bütünleştiğini hissedin. (Birliği hissetmeniz Vianna Stibal’in deyimi ile varoluşun 7. Seviyesine ulaşmaktır.)

Ve şöyle söyleyin;

 • Her Şeyi Kadir Yaradan (Evren/Tanrı/Allah/Yehova/Yaratıcı/Rab vs. siz nasıl isimlendirmek isterseniz) “ben değersizim” inancımı/kabulümü varoluşunum her zerresinden, DNA’dan, auramdan, geçmişim, geleceğim ve şimdimden çek ve iptal et! Varoluşumdaki bu hissi ve onun tezahürlerini tamamen temizle ve bunun yerine “Ben değerliyim” inancını ve hissini yerleştir. Bu böyle olsun. (Dua ederken kullandığımız amin’in anlamı böyle olsun demektir. Dilerseniz siz amin de diyebilirsiniz hangi kelimse sizde güçlü bir enerji bırakıyorsa onu kullanın)
 • Şimdi bu inancı varoluşunuzda bir kod olarak hayal edin ve bu kodun bedeninizden, DNA’nızdan, auranızdan, geçmişiniz, şimdiniz ve geleceğinizden temizlendiğini, kaldırıldığını, her şeyin ondan yaratıldığı boşluğa Yaratıcının ışığına gönderildiğini hayal edin. Bunu tamamladığınızda ya da eş zamanlı bu kodun temizlenmesinden/kaldırılmasından kalan boşluğa “Ben değerliyim” inancın yerleştiğini ve değerlilik hissi ile tüm benliğinizin dolduğunu hissedin. Kendini çok değeri ve özel hissedin.
 • İmgeleme yaparken inanarak ‘oldu oldu artık tamamen bu his ve inançtan özgürleştim’ diyerek teşekkür edin.

Theta Healing Yönetimi Hangi Durumlarda Kullanabilirsiniz?

 • Fiziksel bir hastalığınızı şifalandırmak için
 • Kök inancınızı temizlemek için
 • Daha önce deneyimlemediğiniz olumlu hisleri deneyimlemek için.

Theta Healing ile ilgili yazılarım devam edecek, Theta Healing yöntemini uygularken kullanacağınız Theta Healing Cümle ve Olumlamaları, Theta Healing İle Kök İnanç Tespiti, Theta Healing İle Kök İnançların Temizlenmesi, Theta Healig His Yüklemesi hakkındaki yazılarımda görüşmek üzere.

Bütünlüğün Huzuru ile Kalın. Sevgiler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.