Telegram ve T.me Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Telegram ve T.me Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Yeni teknolojiler, teknolojinin güvenliğini arttırmak için çok hassas bir şekilde inşa ediliyor. Telegram da bu güvenli yeni teknolojilerden birisi. Güvenliğinizi tehlikeye atacak bilgileri sitelerle paylaşmamanız tavsiye ediliyor. Ancak, buna rağmen bir çok site kayıt olmanız için kimlik bilgilerinizi, banka bilgilerinizi ve konum bilgilerinizi kullanmak istiyor.

Telegram işte bu yüzden güvenli yeni teknolojilere bir örnek. Telegram’a kayıt olmak için sadece bir kullanıcı adı belirlemeniz yeterli, diğer hiçbir bilgiye ihtiyaçları yok. Hatta öyle ki yeri geldiğinde yazışmalarınızı dahi devlet paylaşmıyorlar. Dilerseniz Telegram ve T.me nedir bunların detaylarına bir bakalım.

Telegram Nedir?

Telegram nedir? Telegram Messenger, WhatsApp, Skype veya Facebook Messenger gibi internet üzerinden (web tabanlı) çalışan bir mesajlaşma yazılımıdır. Bu, bir wi-fi bağlantısı veya mobil veri kullanarak ücretsiz mesaj gönderebileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, Skype uygulamasından çokta farksız değil. Telegram’ın açıklamasına göre aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ayrıca, ilk olarak 2013’de çıktı.

Telegram nedir? yazımıza Telegram nasıl biliniyor birazda bundan bahsederek devam edelim ve sizinde aklınızda Telegram ne için kullanılır gibi soru işaretleri kalmasın . Yazılım gerçekten de çok güvenli hatta bir çok insan suçluların bu yazılımı kullandığını dahi iddia etmiştir. DAEŞ örgütünün haberleşme ağı olarak da biliniyor. Bunun nedeni daha önce bahsettiğimiz gibi kullanıcı adı dışında hıçbir bilgiye ihtiyaç duymadan çalışıyor.

T.me Nedir?

T.me Telegram sitesinin kısaltılmış bir URL’sidir. T.me Telegram da grup davet bağlantılarınızı veya kanal bağlantılarınızı daha kısa bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır. Tıpkı Twitter ve Instagram da olduğu gibi; Instagram profil bağlantınız instagram.com/usarname dir. Telegram da ise durum pek değişmiyor t.me/username ile kullanıcı hesap profilinize veya profillerine gidebilirsiniz.

Yani anlayacağınız t.me kullanıcı işlemlerini kolaylaştıran bir kısaltma. Bu kısa URL ile dilediğiniz kişinin profiline gidip mesaj gönderebilirsiniz veya Telegram ile mesaj almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Telegram Kullanıcı Adı Oluşturma

Telegram hesabınızı oluşturduğunuzda varsayılan olarak kullanıcı adları sunulmaz veya otomatik olarak oluşturulmaz. Bu kullanıcı adını kendiniz oluşturmalısınız. Telegram da kullanıcı adı oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Telegram da kullanıcı adı oluşturmak isterseniz eğer aşağıdaki yolu izleyin.

  1. Telegram uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede 3 noktaya tıklayın.
  3. Ayarlar sekmesi ile devam edin.
  4. Şimdi profilinize tıklayın.
  5. Bir kullanıcı adı girin.
  6. Sağ üst köşedeki onay işaretine tıklayın.

Artık Telegram kullanıcı adınız oluşturulmuş olacaktır. Umarım Telegram nedir? T.me nedir? ve Telegram kullanıcı adı oluşturma konusunda sizi aydınlata bilmişizdir. Bu konuyla ilgili daha fazla yazı isterseniz yorumlar kısmından belirtebilirsiniz ve ayrıca farklı konulara ihtiyaç duyarsanız bize iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al