Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme

Telefon numaralarımız aklımıza bile gelmeyen sitelerde kayıtlıdır. Bunların farkında bile olmayabiliriz. Çünkü alışveriş yaparken ya da bir şey araştırırken bile telefon numaralarımızı yazabiliyoruz. İşte bu durumda da adını bile duymadığımız yerlerden reklam mesajları alabiliyoruz. Şimdi sizlere telefona gelen reklam SMS’lerini engelleme nasıl olur bunlardan bahsedeceğiz. Telefona gelen reklam mesajlarını engelleme konusunda nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız hemen okumaya başlayabilirsiniz ve detaylarını öğrenebilirsiniz.

Reklam Mesajlarını Engelleme

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme Adımları

Artık telefona gelen reklam mesajlarını E devlet üzerinden rahatlıkla engelleyebiliyorsunuz. Bunun için de yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi:

  • E-devlet sistemine hesabınızla giriş yapın.
  • Sonrasında arama kısmına gelin ve buraya ‘Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi’ yazın.
  • Buradan istediğiniz uygulama çıkacak.
  • Onaylama metninin çıktığı sayfayı onaylayın ve sonrasında telefonunuzu ya da e posta adresinizi seçin.
  • Telefonunuza gelen SMS şifresini uygulamadaki ilgili alana yazın.
  • Telefonunuzu sisteme kaydettikten sonra da ‘Onayları Yönet’ yazana tıklayın.
  • Burada telefonunuza SMS ya da sesli bildirim için onay verdiğiniz bütün firmaların bir listesini göreceksiniz.
  • Buradan istediğiniz firmanın iptalini yapabilirsiniz.

IYS.GOV tam olarak bunun için kuruldu. Siz de bu sayfa üzerinden rahatlıkla izin verdiğiniz firmaları iptal edebilirsiniz. Örneğin, yıllar önce X sitesinden alışveriş yapmış olabilirsiniz ve doğal olarak bilgilerinizi de vermişsinizdir. O zamandan beri bu site size mesaj gönderiyor olabilir. İşte IYS.GOV ile bunu engellemeniz mümkün.

Reklam Mesajlarını Engelleme

Telefona Gelen Reklam Mesajları İçin Başka Ne Yapılabilir?

Herkesin mutlaka E devlet hesabı vardır. Fakat başka ne gibi yöntemler olduğunu da merak edebilirsiniz. Bazen gelen SMS içeriklerinde iptal etmek istiyorsanız mesaj atmanız gerektiği bilgisi de yer alıyor. Bu mesajı dikkatli okuyarak dedikleri mesajı yazıp ilgili numaraya gönderebilirsiniz.

Böylece o siteden bir daha telefonunuza bildirim gelmez. Ama buna karşılık bankalardan gelen mesajlarda bu bildirileri göremezsiniz. O yüzde E devlet üzerinden iptal etmek daha doğru olacaktır.

Artık telefona gelen reklam mesajlarını engelleme yöntemlerinin neler olduğunu biliyorsunuz. Bundan sonrası için bu yöntemleri dikkate alarak telefonunuza gelecek olan SMS’leri belirleyebilirsiniz. Oldukça faydalı bir özellik değil mi?

ETİKETLER: e-Devlet, Engelleme, Mesaj, Reklam, SMS
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.