Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Teleferiği Kim Yapmadı? Ankapark’ta Milyon Dolarlık Vurgun

Ankara’daki Ankapark ile ilgili her gün yeni bir bilgilendirme ortaya çıkıyor. Bugün halkın ziyaretine açılan Ankapark’ta vatandaşlar son durumu …

Teleferiği Kim Yapmadı? Ankapark’ta Milyon Dolarlık Vurgun

Ankara’daki Ankapark ile ilgili her gün yeni bir bilgilendirme ortaya çıkıyor. Bugün halkın ziyaretine açılan Ankapark’ta vatandaşlar son durumu görebilecek. Ankapark’ta en çok tartışılan konu ise yapımı için milyon dolarlık ihale yapılan teleferik hattı oldu.

Parası alındı ama teleferik ortada yok

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; 1 milyon 300 bin metrekaresine inşa edilen Ankapark’ta, en göze çarpan bölüm 50.4 milyon dolarlık teleferik oldu.

Yenimahalle’den kalkıp, hayvanat bahçesine gidecek olan teleferik, bölgede yapılacak otele de uğradıktan sonra, yolcularını Ankapark’a getirecekti. Ancak Hayvanat Bahçesi 2013’de kapatıldı, otel hiçbir vakit yapılmadı, Ankapark ise enkaz oldu. 

50.4 milyon dolar ödenen 7.5 kilometre uzunluğundaki teleferik, bir gün bile çalışmadı ayrıca geriye 30 metrelik direklerin enkazı kaldı.

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, park içerisine kurulan teleferiğin Yenimahalle üzerinden bağlantılı olacağını, park çevresine de otel yapılması için girişimcilere arazi satılacağını söylemişti. Teleferik hattı hiçbir vakit kullanıma açılmadı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.