Tehlike Kapıda mı? Bakan Mehmet Özhaseki Açıkladı: Son 53 Yılın En Sıcak İkinci Şubat Ayı Yaşandı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, son 53 yılın en sıcak ikinci şubat ayının yaşandığını açıkladı.  Geçtiğimiz ay, son 53 yılın en sıcak ikinci şubatı olarak kayıtlara geçti …

Tehlike Kapıda mı? Bakan Mehmet Özhaseki Açıkladı: Son 53 Yılın En Sıcak İkinci Şubat Ayı Yaşandı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, son 53 yılın en sıcak ikinci şubat ayının yaşandığını açıkladı. 

Geçtiğimiz ay, son 53 yılın en sıcak ikinci şubatı olarak kayıtlara geçti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Twitter(X) hesabından paylaşımda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen ay hava sıcaklığının ortalamaların 3,4 derece üzerinde gerçekleştiğini ve böylece son 53 yılın en sıcak ikinci şubat ayının yaşandığını duyurdu.

Bakan Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şubat ayı sıcaklık ortalaması 7,5 derece oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün aylık sıcaklık değerlendirmesine göre; 2024 yılı Şubat ayında, sıcaklıklar ortalamaların 3,4 derece üzerinde gerçekleşti. Böylece son 53 yılın en sıcak ikinci şubat ayı olarak kaydedildi” dedi.

İşte o paylaşım:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.