Tanju Özcan CHP’ye Dönecek mi? “Ben Ona Doğruları Söylediğim İçin CHP’den İhraç Edildim”

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel, oyların salt çoğunluğunu elde ederek CHP Genel Başkanı seçildi. Geçtiğimiz aylarda CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisine dönüp dönmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu.  Özcan …

Tanju Özcan CHP’ye Dönecek mi? “Ben Ona Doğruları Söylediğim İçin CHP’den İhraç Edildim”

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel, oyların salt çoğunluğunu elde ederek CHP Genel Başkanı seçildi. Geçtiğimiz aylarda CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisine dönüp dönmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. 

Özcan, Kılıçdaroğlu yönetimini ise sert ifadelerle eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 5 Kasım Cumartesi günü yaptığı seçimle Özgür Özel’i Genel Başkanlık koltuğuna getirdi.

Toplam 4 adayın yarışacağı seçimde adayların çekilmesi üzerine seçim Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel arasında yapıldı. İlk turda oyların salt çoğunluğu elde edilemezken Özgür Özel, ikinci turun kazanan ismi oldu.

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisine geri dönüşüne dair açıklamalarda bulundu.

DHA’ya konuşan Tanju Özcan, CHP’ye dönüşünün olumlu olduğuna dair sinyaller verdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i yaptığı paylaşımla de tebrik eden Özcan, ‘Siz ne zaman dönmemi isterseniz, dönüş için dilekçemi vermeye hazırım’ dediğini belirtti. 

Kılıçdaroğlu tarafından ihraç edildiği için partiye dönüş prosedürünün farklı olacağını belirten Özcan, parti Meclisi’nde karar alınması gerektiğinin altını çizdi.

“Yüzde 99 ihtimal ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönüş yapacağım.”

Dönüş için dilekçe vermeye her an hazır olduğunu belirten Özcan, geri dönüşümün sağlanacağını düşünüyorum diyerek ekledi; ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ni özledim, Cumhuriyet Halk Partisi de beni. Cumhuriyet Halk Partisi’ne hızlı bir şekilde dönmem gerekiyor.’

Özcan, CHP’den ikinci kez ihracı üzerine Bolu’dan Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne ‘Değişim ve Adalet’ için yürümüştü. Yürüyüşüne dair değerlendirmelerde bulunan Özcan, ‘Bizim de yürüyüş yaparak ve delegelerin bir kısmı ile görüşerek, çorbada bir tuzumuz oldu. Değişime ikna ettik.’ ifadelerini kullandı.

“Aslında arkasını dönse, hançerleyenlerin kim olduğunu görür.”

Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlık seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sırtında bir hançerle girdiğini belirtmişti. Hançer açıklaması siyaset gündeminde yerini alırken Tanju Özcan da bu konuya kayıtsız kalmadı. 

Tanju Özcan, yaptığı açıklamalarda ‘Kılıçdaroğlu’nun ikinci tura kaldıktan sonra çekilmemesi, çok abes bir durum oldu. ‘Sırtımdan hançerlendim, o şekilde seçime girdim’ diyordu. Aslında arkasını dönse, hançerleyenlerin kim olduğunu görür. O odada olan kişilere bakarsak, kimlerin kendini hançerlediğini görür. Cumhurbaşkanlığını kazanamayacağını halde ‘Siz kazanacaksınız’ diyerek onu öne itenlerin onu hançerlediğini görür. İkinci tur öncesinde ‘Hayır, çekilmeyin’ diyenler de aynı kişiler’ ifadelerini kullandı.

👇🏻

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.