Tanıtım Yazısı Örneği! Tanıtım Yazısı Nereden Satın Alınır?

Tanıtım Yazısı Örneği! Tanıtım Yazısı Nereden Satın Alınır?

Tanıtım yazıları bir şirketin, bir web sitesinin veya bir ürünün tanıtımını yapmak amacıyla yazılan reklam içerikli makalelerdir. Tanıtım yazısı hem bilgilendirme yapar yani yeni bir ürün, site vb. hakkında bilgi verir hem de o yeni ürünün, sitenin hakkında tanıtımla beraber reklam yaparak pazarlamaya çalışır. Advertorial metin olarak da geçen bu makaleler SEO açısından da önem arz ederek arama sonuçlarında ilk sıralara çıkmaya yardımcı da olur.

Tanıtım Yazısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım yazıları sade olmalıdır bunun içinde olabildiğince gereksiz sözcük kullanımından kaçınılmalıdır. Okuyucuyu sıkmamak adına ortalama 150 kelime uzunluğunda olmalı ve anlaşıla bilirlik adına da yazım kurallarına dikkat edilmelidir. Tanıtım yazısı neyi tanıtıyorsa (web sitesi, şirket, ürün vb.) doğru bir şekilde tanıtılmaya özen gösterilmeli, yazı bilgilendirici olmalıdır.

Tanıtım Yazısı Örneği

Backlink Kavramı Ve Tanıtım Yazısı

Tanıtım yazıları aslında dijital bir reklam aracıdır bu nedenle backlink kavramı tanıtım yazıları için önem taşır. Backlink kavramını bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu bağlantı şeklinde tanımlayabiliriz. Bir sitenin tanıtım yazısına  başka bir sitede bağlantı verilerek görünürlüğü arttırılabilir. Burada kontrol edilen kısım bağlantı verilen tanıtım yazısının içeriğinin kötü amaçlı olup olmadığıdır. Tanıtım yapılacak ürüne ya da siteye backlink verilerek çok daha fazla insan tarafından tanıtım yazısının görülmesine olanak tanır.

Tanıtım Yazısı Nereden Satın Alınır?

Tanıtım yazısı satın almak için dijital içerik üreten platformlardan, sitelerden yardım alınabilir. Bazı siteler kötü amaçlı olabileceği için güvenlik araştırması ve karşılaştırma yaparak bir platform belirlemek doğru olacaktır. Bu anlamda sizlere Contentcent.com platformunu tavsiye ederiz. Hem güvenilir hem de her türden kaliteli tanıtım yazısı satın almak için kullanabileceğiniz siteler bulunmaktadır.

Tanıtım Yazısı Örneği

Tanıtım Yazısı Örneği

ödev.com sitesi, öğrencilerin kendi aralarında soru alışverişinde bulunabileceği bir dijital ortamdır. Tamamen ücretsiz olan ödev.com sitesinde çözemediğiniz soruların fotoğrafını çekip atabilir siz de çözüm bekleyen sorulara cevap vererek diğer öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca ödev.com sitesinin Youtube kanalına üye olarak Türkçe matematik derslerinin konu anlatımlarına ulaşabilir, soru çözüm videolarını takip edebilirsiniz. Bu örnek kısa bir tanıtım yazısı örneğidir. Tanıtım yazısının ne olduğu ve nasıl yazıldığı hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.