Tam Bir Rezalet! İBB’den Alınan Fehime ve Hatice Sultan Yalılarının Çürütüldüğünün Kanıtı Görüntüler

İstanbul Valiliği’nde toplanan Devir Tasfiye ayrıca Paylaştırma Komisyonu, İBB’ye ait Fehime Sultan ayrıca Hatice Sultan yalılarının mülkiyetini …

Tam Bir Rezalet! İBB’den Alınan Fehime ve Hatice Sultan Yalılarının Çürütüldüğünün Kanıtı Görüntüler

İstanbul Valiliği’nde toplanan Devir Tasfiye ayrıca Paylaştırma Komisyonu, İBB’ye ait Fehime Sultan ayrıca Hatice Sultan yalılarının mülkiyetini belediyeden alarak Hazine ayrıca Maliye Bakanlığı’na devretmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da 2009’da restore edilmesi için ihaleyle alınıp 13 yıldır restorasyon çalışmasının bitirilmediği Fehime ayrıca Hatice Sultan yalılarının iç kısımlarının nasıl çürütüldüğünü fotoğraf ayrıca videoyla gösterdi.

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün yaptığı medya açıklamasıyla İBB’ye ait olan Fehime Sultan ayrıca Hatice Sultan yalılarına el konulmak istendiğini açıklamıştı.

İmamoğlu, İstanbul yönetiminin İstanbul halkı adına mücadelesinin önüne ne yazık ki devletimizin başka kurum ayrıca kuruluşlarını kullanarak, ucunda hangi kişinin, hangi kurumların ya da şirketlerin çıkarının olacağının olacağını henüz bilemediğimiz; yarın öbür gün daha önce yaşadığımız trajik birtakım uygulamaların bir benzerinin yaşanma ihtimalini ön gördüğümüz bir sürecin açıklamasını yapmak için buradayım” demişti.

Sözleşmesinin mahkeme kararı ile fesih edildiğini ayrıca binaya İBB çalışanlarının alınmadığını da eklemişti.

Daha sonra İstanbul Valiliği’nde toplanan Devir Tasfiye ayrıca Paylaştırma Komisyonu, İBB’ye ait Fehime Sultan ayrıca Hatice Sultan yalılarının mülkiyetini belediyeden alarak Hazine ayrıca Maliye Bakanlığı’na devretmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter’da bu açıklamayı yapmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da 2009’da restore edilmesi için ihaleyle alınıp 13 yıldır restorasyon çalışmasının bitirilmediği Fehime ayrıca Hatice Sultan yalılarının vahim durumunu video ayrıca fotoğraflarla gösterdi.

Yalının içinden paylaşılan görüntü:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.