Taksici, Koreli Turist Kadın’dan Kısa Mesafe İçin 200 TL İstedi, Taksimetre Açmadı

İstanbul’da bir taksici, aracına binen turistin taksimetreyi açması için yaptığı uyarıyı reddederek turistten 200 lira istedi. Sütlüce’de bulunan …

Taksici, Koreli Turist Kadın’dan Kısa Mesafe İçin 200 TL İstedi, Taksimetre Açmadı

İstanbul’da bir taksici, aracına binen turistin taksimetreyi açması için yaptığı uyarıyı reddederek turistten 200 lira istedi. Sütlüce’de bulunan Miniaturk’ten, Haliç’in karşı tarafındaki Dolphinarium’a gitmek isteyen Koreli Turist, mesafenin çok yakın olduğunu belirtse de taksici itiraz etti. O anlar Koreli turistin sosyal basın hesabı üzerinden yaptığı canlı yayına yansıdı.

Miniatürk’ten Dolphinarium arası

İstanbul’da Koreli bir turist, gitmek istediği yere götürmesi için taksiye bindi. O sırada sosyal basın hesabından canlı yayında olan turist, taksiciye gideceği adresi söyledi. Ancak taksicinin taksimetreyi açmadığını gören turist, taksimetre hatırlatması yaptı. Bunun üzerine taksici, çok trafik olduğunu iddia ederek taksimetreyi açmayıp, 200 lira istedi. Turistin ücreti fazla bulması üzerine, taksici fiyatı 150 liraya indirdi. Taksideki bu anlar, turistin sosyal basın hesabından canlı yayınlandı.

Taksici ayrıca turist arasında geçen pazarlığı ise bir Türk sosyal basın hesabından paylaşarak “Taksici, yabancı turiste taksimetre açmayı reddediyor. Taksimetre ile belki 70 lira tutacak yere başta 200, sonra 150 lira ücret istiyor” dedi.

Gidilecek mesafe Taksi ile 5 DK bile tutumuyor

İşte Koreli Turistin canlı yayındaki anları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.