“Sürtük, Çürük, Afedersiniz Ermeni, İki Ayyaş…” AK Parti 6’lı Masa’nın Üslubundan Rahatsızmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyaset dili ayrıca çıkışları bugüne kadar birçok tartışmayı beraberinde getirirken, AK Parti’den bugün 6’lı Masa …

“Sürtük, Çürük, Afedersiniz Ermeni, İki Ayyaş…” AK Parti 6’lı Masa’nın Üslubundan Rahatsızmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyaset dili ayrıca çıkışları bugüne kadar birçok tartışmayı beraberinde getirirken, AK Parti’den bugün 6’lı Masa’nın üslubuna eleştiri geldi.  Çevre, Şehircilik ayrıca İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘Altılı masadakiler sürekli bir tehdit diliyle konuşuyorlar‘ dedi.

“Yüklenicileri, bürokratları tehdit ediyorlar”

Bir dizi ziyaret ayrıca toplu açılış töreni için Aksaray’a gelen Çevre, Şehircilik ayrıca İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: ‘Aslında 6 tane birbirinin farklı söylemi içerisinde hareket eden bir masayı görüyoruz. Sürekli bir tehdit diliyle konuşuyorlar. İşte vatandaşımızı, milletimizi tehdit ediyorlar, yüklenicileri tehdit ediyorlar, bürokratlarımızı tehdit ediyorlar. Onlar tehdit ede dursunlar, biz aziz milletimizle yüz yüze, gönül gönle hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz.

Muhalefet partilerinden gelen çıkışlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha önce hükümetin ‘illegal isteklerine‘ boyun eğdiğini düşündüğü bürokratlara seslenmiş ayrıca eğer buna bir son vermezlerse yapılan işlerden sorumlu tutulacaklarını söylemişti. Kılıçdaroğlu ayrıca muhalefet liderleri ve “5’li çete” olarak nitelendirdikleri, AK Parti’ye yakın Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Grup, Kolin Holding ayrıca Makyol Grubu’na sert eleştiriler yöneltmişti.

Erdoğan’ın unutulmaz çıkışları: “Sürtük, Çürük, Afedersiniz Ermeni, İki Ayyaş…”

AK Parti bugün 6’lı masaya yönelik siyaset dili eleştirisi yapsa da geçmişte bu eleştirilerin hep merkezinde olan partiydi.  Özellikle CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’ın haziran ayında Gezi eylemcileri için kullandığı ‘bunlar çürük, bunlar sürtük” ifadeleri uzun süre tartışılmıştı. Erdoğan geçmişte ve ‘Çapulcu, Afedersiniz Ermeni, İki Ayyaş, kadın mı kız mı bilemediğim, mezarlık soyguncusu…‘ gibi ifadeleriyle de tepki toplamıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.