Suriye’de Türk Bayrağına Saldırı: MİT de Devreye Girdi, Yakalandılar!

Güvenlik kaynakları, Suriye’nin kuzeyinde Türk bayrakları ve Türk TIR’larına yapılan saldırı sonrası provokatörlerin yakalandığını duyurdu. Açıklamada Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da eşgüdüm halinde güvenlik güçleriyle birlikte hareket ettiği …

Suriye’de Türk Bayrağına Saldırı: MİT de Devreye Girdi, Yakalandılar!

Güvenlik kaynakları, Suriye’nin kuzeyinde Türk bayrakları ve Türk TIR’larına yapılan saldırı sonrası provokatörlerin yakalandığını duyurdu. Açıklamada Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da eşgüdüm halinde güvenlik güçleriyle birlikte hareket ettiği belirtildi. 

Kayseri’de Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu taciz etmesi sonrası yaşanan olayların ardından sosyal medyada ‘Suriye’de Türk TIR’larına ve Türkiye bayrağına saldırılar’ gerçekleştirildiğine dair çok sayıda video dolaşıma girmişti.

İktidarın ‘provakatif eylemler’ olarak yorumladığı videolar sonrası, Suriye’nin kuzeyinde devam eden olayların Ankara tarafından yakından takip edildiği belirtilmişti.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, güvenlik kaynaklarından da Suriye’nin kuzeyinde yaşananlara ilişkin açıklama geldi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İçişleri Bakanlığı ve Emniyet güçlerinin hem Türkiye içinde hem de Suriye’nin kuzeyinde eşgüdüm halinde müdahalede bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, “Provokatif eylemlerde bulunan kişiler yakalandı, gerekli işlemler yapıldı.” denildi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hadi buyrun yorumlara 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.