Starbucks Sıcak İçecek Önerileri

Starbucks Sıcak İçecek Önerileri

Adının ilk duyulduğu günden bu yana popülerliğini sürekli artıran bir yer olan Starbucks, gerek sahip olduğu imajı gerekse de kahve kalitesiyle adından söz ettirmeyi her dönem başarıyor. Sahip olduğu güzel ortam ve kahvelerden alınan lezzet neredeyse başka hiçbir yerde bulunmuyor desek yanlış olmayacaktır.

Self servis olarak çalışan Starbucks’ta karton ya da fincanda kahve alabilmek mümkün. Ancak belirtilmediği takdirde karton bardakta verilen kahveleri fincanda içmek isteyenlerin mutlaka sipariş aşamasında bu isteğini belirtmesi gerekiyor. Ayrıca burayı diğer yerlerden ayıran bir diğer özellik de bardakların üstüne isim yazılması jest. Ancak fincan bardak siparişlerinde bardağa isim yazılması mümkün olmuyor bunu da konusu gelmişken aktarmak gerekli.

Starbucks sıcak içecek önerileri kapsamında konuşmadan önce seçeceğiniz içeceklerin boyutlarının da tercihe göre belirlendiğini bilmelisiniz. Tall, grande ve venti olmak üzere 3 seçeneği bulunan içecekler aslında küçük, orta ve büyük boy olarak ayrılmış durumda. Bu tür kahveleri birbirinden ayıran özelliği ise boyutlarının yanında fiyat olarak değişiklik göstermesi.

Starbucks sıcak içecek önerileri değerlendirilmeden önce bilinmesi gereken bir diğer husus da bu işletmeye ait bazı terimlerin bilinmesi gerektiğidir. Örneğin decaf terimi kafeinsiz anlamına gelir. Sipariş aşamasında içeceğinizin kafeinsiz olmasını istediğinizi belirtmek isterseniz bu terimi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Shot terimi de kahve sıcak içecek severler için mutlaka bilinmesi gereken şeylerden biridir. Sıcak içecekler, özellikle de kahveler shot sayesinde hazırlanır. Espresso shotları ile hazırlanan sıcak içeceklerin ne kadar sert olmasını istiyorsanız o kadar fazla shot istemelisiniz.

Ve son olarak değinilmesi gereken şey şuruplar. İçmek istediğiniz içeceğe sizin isteğinizle farklı aromalara sahip şuruplardan katılabiliyor. Vanilya, badem, çilek, ahududu ve daha onlarcası. Bunlardan hangisini içeceğinizde istiyorsanız sadece belirtmeniz yeterli olacaktır.

Starbucks Sıcak İçecek Önerileri

Starbucks sıcak içecek önerileri ile siz de kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Birbirinden özel harmanlanmış kahvelere eklenen aroma verici şuruplar sayesinde ister daha önceden bilginiz tatları tekrar deneyebilir, ister daha önce hiç duymadığınız içecekleri keşfedebilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken sizin hazırlanan önerilerimize göz atmak.

#1 Ristretto Bianco

Resimde de bahsedildiği üzere oldukça sert sütlü kahveler arasında yer alıyor. Ayrıca, sütlü olmasına rağmen oldukça da ağır bir kahve, eğer kahve krizim tuttu demiyorsanız daha hafif şeyleri tercih etmenizde yarar var. Ancak, çok uykum var double espresso içeyim de ayıkayım diyorsanız alternatif olarak Ristretto Bianco güzel bir tercih olabilir.

#2 Caffè Americano

Caffè Americano’nun çok bir olayı yoktur aslında, sadece espresso ve su içeriyor. Genelde Amerika gibi kahvesiz yaşayamayan ülkelerde sabahları ayıkmak için tercih edilir. Türkiye’ye gelen turistlerin günde 2-3 bardak içtiğini otellere veya diğer turistik yerlerde görebilirsiniz. Amerika’nın Türk kahvesi.

#3 Flat White

Yeni Zelanda menşeli olan bu kahve. tek ve double shot espersso ile sütün birlikteliğinden yapılan bir diğer kahve. Yeni Zelanda ve Avustralya’da oldukça ünlüdür. Yukarıda latte ile arasındaki farklar belirtilmiştir, kreması Latte’ye göre daha azdır ama oldukça kalorisi yüksek olduğu için kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmez.

#4 Caramel Macchiato

Starbuck Türkiye’nin olmazsa olmaz içeriği. Aslına bakarsanız tadı gerçekten bu ilgiyi hak ediyor, ancak şekerli şeyleri çok fazla sevmeyen biriyseniz Caramel Macchiato size çok fazla tatlı gelebilir.

#5 Caffè Misto

Filtre kahve genelde espresso’ya göre daha fazla ayıltıcıdır. Bundan dolayı sabahları ayılmak isteyenler ve kahveyi sütsüz içmek isteyenler latte yerine misto’yu tercih edebilir. Misto’nun %50’si filtre kahve %50’si ise süt’dür.

#6 Türk Kahvesi

Geldik Türk kahvesine, Türk kahvesi Starbucks’da bilinenin aksiye yazın çok fazla rağbet görmeyen bir içecek olsa da kışın Starbucks’ın vazgeçilmezi diyebiliriz. O sıcacık mekanın içerisinde içilebilecek en keyifli içecek diyebilirim.

#7 Classic Hot Chocolate

Türkçesi ile klasik sıcak çikolata olan bu içecek oldukça yoğun ve insanın çikolata isteğini tamamen kesebilecek türden. Ayrıca süt ve çikolatanın dışında muhteşem bir kremaya sahip bu içeceği kesinlikle Starbucks’da denemenizi öneriyorum.

#8 Caffè Latte

Caffè Latte belkide içmesi en keyifli kahvelerden biridir, genelde çikolata, beyaz çikolata ve daha bir çok tatlandırıcı ile cafe’lerde satılan bu içeceğin Starbucks’da maalesef 2 çeşidini görebilirsiniz. Birisi Caffè Latte diğeri ise soğuk Caffè Latte. Tabii sütlü olduğu için kolorisi oldukça yüksektir.

#9 Earl Grey (Çay)

Earl Grey benim Starbucks’da belkide en çok içtiğim şeydir, kahve türleri, soğuk içecekler ve diğer yiyecekler gibi bir çok şeyi içtikten veya yedikten sonra birde üstüne çay içmek isteyebilirsiniz. Bundan dolayı çay Starbucks Türkiye’nin en iyi joker içeceğidir.

#10 White Chocolate Mocha

White Chocolate Mocha’nın 2 türü vardır birisi sıcak kahve olarak satılan diğeri ise soğuk kahve olarak. Bu yazımızda sıcak Starbucks önerilerinden bahsettiğimiz için sıcak White Chocolate Mocha’yı önerdik. Beyaz çikolatalı mocha olarak söyleyebileceğimiz bu kahve genelde ortalama bir kahve sever için en ideal içecektir ağır ve sert olmadığı gibi kahve tadı da yoğun değildir.

Bu yazımızda Starbucks sıcak içecek önerilerinden bahsettik, Starbucks soğuk içecek önerileri için yandaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ve sıcak içecek önerilerimizin aksine soğuk olarak neler içebilirsiniz bunlara da o yazımızda inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.