Soğuk Lipolizle İlgili Bilinmeyenlere Bakın!

Soğuk Lipolizle İlgili Bilinmeyenlere Bakın!

Siz de bölgesel yağlanma sorunu ile karşı karşıya kalanlardan mısınız? Ne yaptığınız sporlarda, ne yediğiniz sağlıklı besinlerde derdinize derman bulamıyor musunuz? O zaman Soğuk lipoliz uygulaması tam size göre! İşte Coolsculpting, soğuk lipoliz uygulaması ile ilgili detaylar ve bölgesel yağlanmalardan kurtulmanın yolları!

Hareketsiz bir yaşamı benimsemiş olmak, sağlıklı ve yağlı besinler tüketmek, abur cubur tüketimine dikkat etmemek ve daha birçok nedene bağlı olarak hemen her bireyde bölgesel yağlanma sorunlarını ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Ancak bölgesel yağlar, oluşması kolay olsa da eritmesi zor olan yağlardır. Çünkü kilo alıp verme durumunda genel olarak vücudun tamamında eksilme görülmektedir. Oysa istenen durum kesinlikle bu değildir. İstenilen durum, yağların tamamen fazlalık bulunan bölgeden gitmesidir. Bunun en kolay ve etkili yolu ise soğuk lipoliz yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Temel itibar ile yağın dondurulması mantığına dayanan Coolsculpting uygulaması, fazla yağlardan kurtulmak amacı ile başvurulan en yaygın yollardan biridir. Bu yöntemin uygulanış şekli ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Soğuk lipolizde doğrudan yağ dokusu temel alınır. Bu işlem yapılırken çevre dokuların herhangi bir zarara uğraması veya çevre dokularda herhangi bir yok olma durumunun görülmesi söz konusu değildir. Burada hedef, yalnızca yağ dokularıdır. Bu sebeple yok edilenler de yalnızca yağ dokularıdır.
  • Uygulama yapılırken işlem uygulanacak olan bölgenin soğutulması sağlanmaktadır. Öyle ki mevcut bölgenin – 4 dereceye kadar soğutulduğunu söylemek dahi mümkündür. Bu, yağ dokusunun dondurulması, dolayısı ile de dondurularak parçalanması için gerekli bir durumdur.
  • İşlem, etkisini anında gösteren bir işlem değildir. Soğuk lipoliz yaptıran kişilerin bekledikleri etkiyi görebilmeleri için 3 ay kadar beklemeleri gereklidir. Çünkü ancak o kadar süre geçtikten sonra işlemin etkisi ortaya çıkabilmektedir.
  • Soğuk lipoliz uygulaması, genel olarak bu uygulamaya başvuran kişilerin büyük çoğunluğunun memnun kaldığı bir uygulamadır. Yani söz konusu uygulamanın oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Bu denli başarılı bir uygulamanın yalnızca 45 dakika civarı sürüyor olması da tercih edilirliği arttıran bir diğer durumdur.
  • Soğuk lipoliz uygulaması, yağların dondurularak öldürülmesi işlemlerini kapsamaktadır. Yani yağların dondurulmasının temel nedeni, yağ hücrelerinin öldürülmesi, dolayısı ile de bölgesel yağlanmaların giderilmesidir.

Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

Soğuk Lipoliz Bilinmeyenler

  • Soğuk lipoliz, temel itibari ile cerrahi müdahale gerektiren bir işlem değildir. Yani bu işlem uygulanırken herhangi bir kesici alete gerek duyulmamaktadır. Bu da hem işlem sonrası “kesik”, “dikiş” gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ağrıların giderilmesini hem de işlem yapılırken oluşması muhtemel olan ağrıların yok edilmesini mümkün hale getirmektedir.
  • Yukarıda da belirtildiği üzere soğuk lipoliz uygulaması, temel itibari ile ağrısız bir uygulamadır. Bu da söz konusu uygulamayı yaptıran kişilerin işlem sonrası sorunsuz bir şekilde günlük hayatlarına devam etmelerini mümkün hale getirmektedir.
  • Soğuk lipoliz uygulaması, temel itibari ile 45 dakika civarı süren bir uygulamadır. Bu sebeple söz konusu uygulamanın etki süresinin uzun, işlem süresinin kısa olduğunu söylemek mümkündür.
  • İşlem yapılırken zarar gören hücreler, işlem uygulanan bölgede var olan yağ hücreleri ile sınırlıdır. Çevre dokuların zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Yukarıda yazılanlardan da anlaşılacağı üzere soğuk Coolsculpting uygulaması, sunduğu avantajlar bakımından oldukça tercih edilebilir bir uygulamadır. Bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerin, söz konusu işlemi sorunsuz bir şekilde yaptırması mümkündür. Bu bağlamda güvenilir ellerde işlem görmek isteyen kişiler için iletişim bilgilerimiz Coolclinic.com.tr adresinde mevcuttur

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al