Sınıfta Kalp Krizi Geçiren Öğrencinin Yardımına Öğretmeni Koştu!

Aydın’da bir örğretmen, okulda kalbi duran 14 yaşındaki öğrenciye kalp masajı yaptı. Öğretmenin bu müdahalesi genç öğrencinin hayatını kurtardı. Aydın Didim’de bulunan Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Salih Köse …

Sınıfta Kalp Krizi Geçiren Öğrencinin Yardımına Öğretmeni Koştu!

Aydın’da bir örğretmen, okulda kalbi duran 14 yaşındaki öğrenciye kalp masajı yaptı. Öğretmenin bu müdahalesi genç öğrencinin hayatını kurtardı.

Aydın Didim’de bulunan Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Salih Köse, sınıfta kalp krizi geçirdi.

Sınıfta kalbi duran 14 yaşındaki Köse’nin yardımına Felsefe öğretmeni Suna Bağ koştu.

İlk yardım eğitimi bulunan Suna öğretmen, 10 dakika boyunca öğrencisi Salih’e kalp masajı yaptı. Suna Bağ’ın bu müdahalesiyle genç Salih hayata tutundu.

Kalbi yeniden çalışan Salih Köse, götürüldüğü Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 18 gün yoğun bakımda tedavi edildi.

Yapılan tedavilerin ardından İzmir Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Köse’nin kalbine ameliyatla şok cihazı takıldı. Operasyonun ardından 14 yaşındaki Salih, Didim’e döndü.

Olayın ardından konuşan öğretmen Suna Bağ, “Daha önce ilk yardım eğitimi almıştım. Solunum ve dolaşımını kontrol ettim. Sağlık ekibi gelmeden önce suni teneffüs uyguladım ve 10 dakika boyunca da kalp masajı uyguladım. Kalbi bu süre içerisinde 3 kez durdu ve müdahaleyle yeniden çalıştı” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.