Sevgilisiyle Basılan Kadın Kocasını Öldürüp Cesedi Kapının Önüne Koydu

Diyarbakır’da gönül ilişkisi yaşadığı sevgilisini eve alan ancak bir süre sonra eve gelen kocasına yakalanınca sevgilisiyle birlikte kocasını …

Sevgilisiyle Basılan Kadın Kocasını Öldürüp Cesedi Kapının Önüne Koydu

Diyarbakır’da gönül ilişkisi yaşadığı sevgilisini eve alan ancak bir süre sonra eve gelen kocasına yakalanınca sevgilisiyle birlikte kocasını öldürüp kolileyip çöp diye kapı önüne bırakan Hacire Ürkek ile sevgilisi Veysi Önalan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

Sabah gazetesinden Özgür Cebe’nin haberine göre, Diyarbakır’da eve aldığı sevgilisiyle bir olup kocası Recep Ürkek’i öldüren Hacire Ürkek (57) ve sevgilisi Veysi Önalan’ın (59) yargılanmasına Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Hacire ifadesinde, “Recep’le 27 yıllık evliydik. Severek evlenmiştik. Ama Veysi ile aramızda gönül ilişkisi başladı. O da evli ve çocukluydu. Eşim olmadığı zamanlarda onu eve alıyordum. Eşimden boşanıp Veysi ile birlikte olmak istiyordum. O da eşimle evli kalmamı ve gizlice birlikte olmak istiyordu” dedi.

‘Sigara dumanından şühelendi’

Hacire Ürkek, olay günü yaşananları ise şöyle anlattı:

Eşi boynundan bıçakladı

Veysi Önalan ise ifadesinde şöyle konuştu:

Müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Mahkeme, sanık Veysi ile sevgilisi Hacire’nin Recep üzerinde ortak hâkimiyet kurup iştirak halinde öldürdükleri kanaatine vardı. Hacire’nin cinayetten sonra eşinin cesedinden kurtulabilmek için onu cenin pozisyonu alacak şekilde poşetleyip koliledikten sonra binadaki asansörün önüne bırakıp evdeki kan lekeleri ve elbiseleri yıkadığı için suç delillerini gizlediğini belirtti. Eşinin korunan yaşam hakkını ihlal eden Hacire’nin olaydan sonra soğukkanlılıkla polise ve 112’ye haber vermeden cesedi evde iki gün bırakıp ardından kolileyip çöp diye attığı için hakkında taktiri indirim uygulanmasına da yer olmadığına dikkat çekildi. Mahkeme sanığı “Eşi kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı.

İndirim uygulanmadı

Mahkeme Veysi’nin de cinayet sonrası evde 6 saat boyunca dinlenip kanlı elbiselerinin kurumasını beklediğini, hiçbir pişmanlık göstermeden cesedi olduğu yerde bırakıp kendi evine giderek çocuklarına gasp edildiğini söyleyerek yalan beyanla yaralanmasını haklı göstermeye çalıştığını vurguladı. Mahkeme, Hacire’nin hayattaki en yakını olan eşini ahlaken kabul edilemeyecek şekilde aldatıp Veysi’yi müşterek konuta almasıyla Recep’in duygu dünyasını derinden etkilediğini belirtti. Mahkeme, 27 yıl evlilik hayatı süren, orta yaşlı ve çocukları olmayan Recep’in hayattaki en yakını eşi Hacire’nin eve başka erkeği almasının oluşturduğu duygu durumunda eşinden şüphelenip odaları ararken Veysi ile karşılaşıp boğuştukları için sanık Veysi hakkında haksız tahrik indirimi uygulanamayacağına hükmetti. Veysi Önalan’da müebbet hapisle cezalandırıldı.

ETİKETLER: Basıldı, Evde, Koca, Sevgili
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.