Selahattin Demirtaş’ın Eşi Başak Demirtaş’ın İstanbul’dan Aday Olacak İddiası: ‘Henüz Netleşen Bir Durum Yok’

DEM Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nun karşısına İBB Başkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday göstereceği iddia edildi. Bu iddia kulislerde konuşulmaya devam ederken, DEM Parti’den jet hızıyla açıklama geldi.  Seçimlerde …

Selahattin Demirtaş’ın Eşi Başak Demirtaş’ın İstanbul’dan Aday Olacak İddiası: ‘Henüz Netleşen Bir Durum Yok’

DEM Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nun karşısına İBB Başkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday göstereceği iddia edildi. Bu iddia kulislerde konuşulmaya devam ederken, DEM Parti’den jet hızıyla açıklama geldi. 

Seçimlerde özellikle de İstanbul’da kilit pozisyonda olan olan DEM Parti’nin İBB Başkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday göstereceği iddia edildi. Başak Demirtaş, 13 yılı köylerde olmak yaklaşık 20 yıllık öğretmen olduğunu ve bu süreçte asılsız karalama kampanyaları ile karşı karşıya kaldığını açıklamıştı ve öğretmenlikten istifa etmişti.

Parti yetkilileri Demirtaş’ın aday olmayacağını net bir dille açıkladı. Demirtaş’ın Diyarbakır için isminin geçtiği ancak kendisinin belediye başkanlığı için bir başvurusunun olmadığı vurgulandı. Diyarbakır’daki adayın ise önseçim ile adaylık başvurusu yapanlar arasından seçileceği belirtildi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Büyükşehirlerde aday belirleme süreci için Kent Konseyleri’nin kurulduğunu aktaran parti yetkilisi, “Kazan-kazan mantığında olduğumuzu açıklamıştık. Kendimiz kazanmadan kimseye kazandırmayacağız. Elbette muhalefet ile temaslarımız var. Ancak henüz netleşen bir durum yok. İktidar ile görüştüğümüz iddiaları ise tamamen yalan. Onlardan da bize bir görüşme talebi gelmedi” ifadelerini kullandı.

Parti yetkilisi sadece İstanbul değil, Mersin, Ankara gibi önemli şehirler içinde muhalefetle temaslarının sürdüğünü belirtti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.