Sedat Peker’in İddialarıyla Gündeme Gelmişti: DEVA ve Gelecek Arasında Taşkesenlioğlu Atışması

Gelecek Partisi, Sedat Peker’in gündeme getirdiği eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nu Halkbank yönetimine …

Sedat Peker’in İddialarıyla Gündeme Gelmişti: DEVA ve Gelecek Arasında Taşkesenlioğlu Atışması

Gelecek Partisi, Sedat Peker’in gündeme getirdiği eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nu Halkbank yönetimine öneren kişinin Ahmet Davutoğlu olduğu iddialarını yalanladı. İddiaya liderliğini Ali Babacan’ın yaptığı DEVA Partisi’nden daha önce teyit gelmişti.

Peker rüşvet karşılığı aldığı 100’e yakın mal varlığı olduğunu iddia etmişti

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun rüşvet karşılığı aldığı 100’e yakın mal varlığı olduğunu öne sürmüştü. 

Taşkesenlioğlu, uzun süre Fethullah Gülen yapılanmasının bankası olan Bank Asya’nın üst düzey yöneticiliğini yapmış, ardından Halkbank genel müdürlüğüne ordandan da SPK başkanlığına getirilmişti. Atamanın Davutoğlu ayrıca Babacan tarafınca birlikte yapıldığı da yine son dönemde öne çıkan iddialar arasındaydı.

“Atanmasını öneren isim Davutoğlu”

Gazeteci Cüneyt Özdemir daha önce DEVA Partisi’nden İdris Şahin’in bu iddiaları doğruladığını söylemişti. Özdemir’in aktardığına göre Şahin, Taşkesenlioğlu’nun Bank Asya’daki ‘FETÖ’cü ekip tarafınca tasfiye edilen ekipten olduğunu ayrıca Mayıs 2011’de işten çıkarıldığını ifade etti. 

Şahin ve Taşkesenlioğlu’nun Halkbank yönetimine atanmasını öneren ismin dönemin başbakanı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olduğunu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Taşkesenlioğlu ailesini yakından tanıdığını da iddia etti.

Gelecek Partisi atama tarihine dikkat çekti

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’sa iddiayla ilgili DEVA Partisi sözcüsünü yalanlayan bir açıklama yayınladı. Özcan, “Sn. Ahmet Davutoğlu başbakanlık görevine 28 Ağustos 2014 yılında başlamıştır. Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun Halkbank genel müdürü olarak atanması ise 7 Şubat 2014 tarihindedir” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da benzer bir açıklamayla mevzu bahis iddiaları reddeti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.