Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Savaştan Sonra Düşen Nüfusu Arttırmak İçin Putin, Sovyetler Birliği’nin Yolundan Gideceğini Söyledi!

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘3 çocuk’ talebinin bir benzeri Putin’den geldi. Ancak Putin’in söylediği çocuk sayısı bir hayli fazla. Detaylara buyurun …

Savaştan Sonra Düşen Nüfusu Arttırmak İçin Putin, Sovyetler Birliği’nin Yolundan Gideceğini Söyledi!

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘3 çocuk’ talebinin bir benzeri Putin’den geldi. Ancak Putin’in söylediği çocuk sayısı bir hayli fazla. Detaylara buyurun ?

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/arti…

Vladimir Putin, Ukrayna savaşı sırasında Rusya’nın düşen doğum oranlarını arttırmayı amaçlayan Sovyet döneminden kalma bir uygulamayı tekrardan hayata geçirdi.

Putin, Sovyet diktatörü Joseph Stalin tarafınca kurulan ayrıca Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra rafa kaldırılan fahri ‘Kahraman Ana’ unvanını geri getirdi.

On veya daha fazla çocuk doğuran ayrıca yetiştiren kadınlara, onuncu çocukları bir yaşına girer girmez, bir defaya mahsus olmak üzere 13.000 £ nakit ödeme ayrıca onur ile ödüllendirilecek.

Silahlı çatışmada veya terör eyleminde ölenler için istisnalar olmasına rağmen, para yalnızca diğer dokuz çocuğunun tümü hala hayattaysa verilecek.

Para ödülüne ek olarak “Kahraman Analar”, Rus bayrağıyla süslenmiş altın madalyalar da alacaklar.

Rusya’nın nüfusu, 2022’nin başlarında yaklaşık 400.000 kişilik bir düşüşün ardından 145,1 milyona düşerek onlarca yıldır neredeyse sürekli bir düşüş yaşıyor.

Putin de ülke nüfusundaki bu düşüşü azaltmak için bu şekilde bir adım atacağını duyurdu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.