Şaşırtmıyorlar! Cumhuriyet’e “Ölü Tek Adam Diktatörlüğü” Diyen Profesör Bakın Kim Çıktı?

Her milli bayramda ortaya çıkan Atatürk düşmanları, özgürlükle yaşadıkları ülkede Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümünde yine sahneye çıktılar. Ancak yine şaşırtmadılar. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanının üstünden tam 100 yıl geçti. 100 yıldır …

Şaşırtmıyorlar! Cumhuriyet’e “Ölü Tek Adam Diktatörlüğü” Diyen Profesör Bakın Kim Çıktı?

Her milli bayramda ortaya çıkan Atatürk düşmanları, özgürlükle yaşadıkları ülkede Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümünde yine sahneye çıktılar. Ancak yine şaşırtmadılar.

29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanının üstünden tam 100 yıl geçti. 100 yıldır demokrasiyle yönetilen Türkiye’de Atatürk inkılaplarının, demokrasinin, gelişimin karşısında olan kesim nesillerdir emellerinden vazgeçmiyor.

Tüm yurtta coşkulu kutlamalar görülürken, hatta bu 100 yılın içinde yaşanan dönüm noktası niteliğindeki olaylarda her seferinde Atatürk’ün öngörüleri isabetli çıkarken de vazgeçmiyorlar.

Bu kez de sosyal medyada cumhuriyetin kelime anlamıyla konuya giren, ülkenin özgür üniversitelerinden birinde yıllarca hocalık yapmış bir İslam Hukuku profesörünün paylaşımı dikkat çekti. Atatürk’e atıfla “diktatör” derken, ülkenin temeli olan Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değişememesinden de şikayetçiydi.

Görüşlerinin temeli de anlaşılmıştı.

Sosyal medyada da tepkiler gecikmedi.

Eski eserlerini hatırlatanlar olurken,

Düşüncelerindeki hatalar da dikkat çekiciydi.

İşte cumhuriyetin 100 yılda bile değerini anlayamayanlara gelen yorumların bazıları 👇

👇

👇

👇

👇

100 yıl önce zaten Nutuk’ta, Gençliğe Hitabede,

Mustafa Kemal Atatürk, gerekli uyarıları yapmıştı.

Değil mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.